Wspominamy fotografów, którzy odeszli
0
GDT European Wildlife Photographer of the Year 2016 - nagrodzone prace
31 październik 2016
Aby zimą fotografować w wodach Europy Północnej, trzeba być trochę szalonym. I twórczym. - mówi Audun Rikardsen, profesor biologii z uniwersytetu w Tromso i zwycięzca tegorocznej edycji konkursu GDT  EWPY 2016, który co roku nagradza najlepsze europejskie zdjęcia przyrodnicze. Zobaczcie galerię zwycięskich prac.
0
Maxim Dondyuk: "Być szczerym wobec tych, których fotografujesz"
31 październik 2016
Crimea Sich, militarno-patriotyczny obóz dla młodych Kozaków. Chłopcy w wieku od siedmiu do szesnastu lat uczą się jak używać (prawdziwej) broni i przetrwać w trudnych warunkach w razie konfliktu. W międzyczasie grają razem w szachy, skaczą beztrosko do jeziora. Oficerowie kładą duży nacisk na rozwój fizyczny, ale i duchowy.
0
Donna Ferrato o wadze fotografii
31 październik 2016
"Chcę być zabrana na samą krawędź ludzkiej egzystencji" - mówi Donna Ferrato, kolejny gość zaproszony do cotygodniowej serii „First Take" przygotowanej przez TIME.
0
Sinziana Velicescu: „zainspirowało mnie poczucie pustki”
28 październik 2016
Los Angeles kojarzy się z głośnym, kolorowym miastem. Dwudziestopięcioletnia Sinziana Velicescu przedstawia nam odmienne spojrzenie na najbardziej zaludnione miasto w stanie Kalifornia – spojrzenie spokojne, stonowane,  pełne geometrycznych kształtów i delikatnych barw.
0
Zobacz, jak fotografia wojenna rozwinęła się podczas I wojny światowej
25 październik 2016
Mimo, że początki fotografii wojennej sięgają połowy XIX wieku, dopiero podczas I wojny światowej aparaty były na tyle małe, by móc zabrać je na linię frontu i pozostać mobilnym. Zobaczcie jak rozwój sprzętu wpłynął na postrzeganie wojny.
0
Landscape Photographer of the Year – znamy zwycięzców
25 październik 2016
Za nami 10 odsłona konkursu Landscape Photographer of the Year. Laureatem jubileuszowej edycji został Matthew Cattell, który otrzymał tytuł fotografa roku oraz 10 tys. funtów.
1
Daesung Lee: „Do jakiego świata należą bohaterzy moich zdjęć?“
24 październik 2016
W ciągu ostatnich trzydziestu lat w Mongolii wyschło setki rzek i jezior. Aż 25% powierzchni kraju zmieniło się niemal całkowitą pustynię. Przypominamy wykonaną w latach 2013-14 serię zdjęć koreańskiego fotografa Daesunga Lee, która w wymowny sposób obrazuje kryzys klimatyczny, zagrażający Mongolii i jej mieszkańcom.
0
Bruce Gilden o znaczeniu fotografii
24 październik 2016
Bruce Gilden to jeden z bardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych fotografów ulicznych na świecie. W kolejnym odcinku cotygodniowej serii „First Take” przygotowanej przez TIME wyjaśnia czym dla niego jest fotografia.
0
Zobacz, jak powstawały zdjęcia do tegorocznego kalendarza Lavazza
0