Internet kłamie. Zobaczcie 69 zdjęć, które oszukały Was w 2016 roku
0
Thodoris Nikolaou: “Fotografia to stały rozwój duszy, umysłu i oka"
22 grudzień 2016
Grecki fotograf  odwiedził kraje Półwyspu Bałkańskiego ponad dwadzieścia razy. Na serię Balkaniotheque składa się dziesięć krajów, mnóstwo miast i miasteczek oraz setki napotkanych ludzi. Dla Nikolaou bowiem człowiek zawsze jest w centrum zainteresowania.
0
Zobacz, kto będzie kształtować przyszłość fotografii ślubnej
21 grudzień 2016
Prestiżowy magazyn Rangefinder po raz kolejny opublikował listę „30 Rising Stars of Wedding Photography“. Wśród wyłonionych młodych talentów fotografii ślubnej znalazł się także Polak, Rafał Bojar.
7
To trzeba zobaczyć. Najlepsze podniebne zdjęcia 2016 roku wg Dronestagram
20 grudzień 2016
Miliony udostępnionych zdjęć, a spośród nich właśnie te. Koniecznie zobaczcie 20 najlepszych fotografii wykonanych dronami, które zostały wybrane spośród wszystkich zdjęć opublikowanych w serwisie Dronestagram w 2016 roku.
0
Steadicam ma już 40 lat. Zobaczcie, jak proste urządzenie zrewolucjonizowało kinematografię
19 grudzień 2016
Właśnie mija 40 lat od filmowego debiutu Steadicama - jednego z najczęściej używanych akcesoriów we współczesnej kinematografii, które pozwoliło na tworzenie niemożliwych wcześniej ujęć.
1
Markus Andersen: „Wierzę, że zdjęcia nie żyją, póki nie zostaną wydrukowane"
19 grudzień 2016
„Rage Against the Light”, projekt o tytule zaczerpniętym prosto ze słynnego poematu Dylana Thomasa, to zbiór czarnobiałych fotografii, wykonanych zarówno za pomocą aparatów cyfrowych jak i analoga. Markus Andersen pokazuje nam Sydney, w którym to światło dyktuje warunki. Zamrożone, często anonimowe postacie, na co dzień wyalienowane w przestrzeni miejskiej, nagle odgrywają główne role dzięki grze światła i cienia.
4
Travel Photographer of the Year 2016 - poznaliśmy zwycięzców
15 grudzień 2016
Właśnie dobiegła końca tegoroczna edycja jednego z największych konkursów fotograficznych poświęconych fotografii podróżniczej. Zobaczcie nagrodzone prace.
0
Venetia Dearden: „Wierzę w moc zdjęć"
14 grudzień 2016
Fotografie Venetii Dearden często poruszają temat przyjaźni, intymności i więzów pokrewieństwa. Brytyjka ukończyła antropologię oraz podyplomowe studia z fotoreportażu. Na co dzień realizuje sesje komercyjne oraz cykle na zamówienie i spełnia się w prywatnych projektach. Parę lat temu poczuła potrzebę, by oderwać się od codzienności i wyruszyć w spontaniczny wyjazd z przyjaciółmi. Efektem jest seria „Eight Days”.
3
Oto najlepsze zdjęcia 2016 roku wybrane przez Flickr
13 grudzień 2016
Miliony udostępnionych zdjęć, a spośród nich właśnie te. Koniecznie zobaczcie 25 najlepszych fotografii, które zostały wybrane spośród wszystkich zdjęć opublikowanych w serwisie Flickr w 2016 roku.
1
National Geographic Nature Photographer of the Year 2016 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
1