"Rozmowa jest podstawą dobrego portretu" - wywiad z Agatą Serge
1
Jacek Ożóg sfotografował Gdańsk… swoim samochodem
24 marzec 2017
Każdy amator fotografii analogowej powinien choć raz w życiu zbudować swój własny aparat otworkowy. Jacek Ożóg poszedł o krok dalej i zamienił w niego swój własny samochód.
0
Aktorzy najstarszego łódzkiego teatru sfotografowani w technice mokrego kolodionu
24 marzec 2017
Pamiętacie kolodionowe zdjęcia aktorów z festiwalu filmowego Sundance? Polacy nie są gorsi. Mariusz Grzegorzek, reżyser spektaklu “Czarownice z Salem” wraz z Markiem Szyrykiem portretuje aktorów najstarszej sceny w Łodzi pokazując jak ciekawie promować wydarzenie teatralne.
1
Elsa Garrison: „Kobiety nie potrafią fotografować sportu? Jasne, pokażę Wam!“
23 marzec 2017
Od 1998 roku współpracuje z Getty Images, fotografuje największe wydarzenia sportowe, w tym Igrzyska Olimpijskie, a przez wielu fotografów jest uznawana za jedną z lepszych w swoim fachu.
0
Oto najlepsze filmy nagrane dronami w ostatnim roku
22 marzec 2017
Kolejny raz mamy okazję obejrzeć filmy, które pokazują jak bardzo pojawienie się dronów odmieniło rynek kinematografii. Prace nagrodzone na 2017 NYC Drone Film Festiwal to solidna dawka emocji, inspiracji i wyjątkowych ujęć.
0
Ponad 400 numerów magazynu Sovetskoe Foto dostępnych do obejrzenia i pobrania za darmo
21 marzec 2017
Taka gratka nie trafia się często. Dzięki serwisowi archive.org możemy obejrzeć prawie wszystkie wydania klasycznego rosyjskiego magazynu o fotografii, wydawanego w latach 1926-1997.
2
Osobliwy urok wielkiej płyty
20 marzec 2017
Zwykłe, szare, betonowe bloki rzadko kiedy znajdują miejsce w kręgu zainteresowań fotografów zajmujących się czymś innym niż reportażem. Malte Brandenburg uczynił z nich jednak główny temat swojej serii i twierdzi, że mogą one wiele powiedzieć o nas samych.
2
Brooke Shaden: „Musisz tworzyć prace, które są odzwierciedleniem Ciebie, nie innych.“
17 marzec 2017
„Jeśli tylko zaakceptujesz siebie i sztukę, którą tworzysz, to możesz zmienić swoje życie i podejście innych osób. Możesz zmienić świat“ - powiedziała Brooke Shaden, fotografka, artystka i kolejny gość internetowej serii Women of Influence.
0
Poznaliśmy zwycięzców konkursu Śląska Fotografia Prasowa 2016
17 marzec 2017
Dobiegła końca 14. edycja konkursu Śląska Fotografia Prasowa, integrującego fotoreporterów z regionu. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia.
0
Wyjątkowe miejsca i ich mieszkańcy. Oto zdjęcia nagrodzone w konkursie 2017 ZEISS Photography Award
0