Znamy wyniki BZ WBK Press Photo 2017. Szymon Barylski autorem zdjęcia roku
0
Poznaliśmy zwycięzców Sony World Photography Awards 2017. Zobaczcie nagrodzone prace
20 kwiecień 2017
Dziś podczas gali finałowej konkursu SWPA 2017 poznaliśmy laureatów kategorii profesjonalnej, oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Finałowa galeria to moc różnorodnych inspiracji.
0
Americans Seen - nigdy wcześniej nie publikowany portret Ameryki lat 80.
16 kwiecień 2017
Sage Sohier uwiecznia ludzi w ich codziennym środowisku od ponad trzydziestu lat. W tym roku Nazraeli Press wydało książkę z jej spojrzeniem na Stany Zjednoczone. Co istotne, jest to Ameryka lat 80., a zdjęcia nie były publikowane od czasu wykonania.
3
Przyznano fotograficzne Nagrody Pulitzera 2017
11 kwiecień 2017
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach fotograficznych to prestiżowe wyróżnienie otrzymali freelancer Daniel Berehulak oraz fotograf Chicago Tribune, E. Jason Wambsgans.
0
Pieter Hugo: „Nie ufam fotografii portretowej”
10 kwiecień 2017
O sprzecznościach, fascynacji, ekstrawagancji i ukrytych historiach, czyli kilka słów o Afryce Pietera Hugo, zdobywcy głównej nagrody konkursu World Press Photo w kategorii „Portrety” w 2006 roku.
1
Will Broadhurst: „Mój plan na przyszłość jest prosty: nieustannie obserwować.“
7 kwiecień 2017
Puste krajobrazy australijskiego fotografa Willa Broadhursta działają niczym nośniki pamięci przepełnione nostalgią.
1
Manuello Paganelli: “Miałem zostać lekarzem, ale na ostatnim roku studiów kupiłem aparat”
5 kwiecień 2017
Fotografia cyfrowa jest dobra tak długo, jak ludzie cieszą się chwilą i uczą. Młodemu pokoleniu radziłbym jednak wypstrykać jakiś film, bo tylko tak można skupić się na wyobrażeniu tego, jaki kadr chcemy uzyskać - mówi nam Manuello Paganelli, który od 25 lat dokumentuje Kubę.
0
Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Smithsonian Photo Contest 2016
3 kwiecień 2017
Za nami 14. edycja prestiżowego konkursu Smithsonian Photo Contest, który co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy fotografów z całego świata. Zobaczcie galerię nagrodzonych prac.
0
Kirsten Johnson: „Musisz mieć pozwolenie, by wkroczyć z kamerą w czyjś prywatny świat“
3 kwiecień 2017
Kirsten Johnson to uznana amerykańska dokumentalistka, która w swojej karierze zrealizowała dziesiątki reportaży i długoterminowych produkcji. Jak podkreśla, „w pracy filmowca ważne jest to, by pokazywać rzeczy w taki sposób, w jaki nigdy przedtem nie były ukazane“.
0
„Inspiracja czai się tuż za rogiem” - rozmowa z Maciejem Przeklasą
4