International Landscape Photographer of the Year 2016 - wyniki
2
„Chcę tworzyć obrazy, które prowokują“ - rozmowa z CY Frankelem
9 styczeń 2017
CY Frankel interesuje się zdolnością medium fotograficznego do zarówno dokumentowania rzeczywistości, jak i konstruowania jej. Pod tym pseudonimem kryje się Chaim Yehuda Frankel, fotograf mieszkający w Londynie. W projekcie „Careful” zgromadził niepozowane, pozornie niepowiązane ze sobą fotografie, wykonane w różnych miejscach przez okres ponad dwóch lat. Opowiada nam o balansowaniu na granicy dokumentu i sztuki.
0
Martin Schoeller: „Fotografia ma być radością”
9 styczeń 2017
„Zawsze czerpię wielką przyjemność z robienia zdjęć, które sprawiają, że ludzie się śmieją” - mówi Martin Schoeller, ceniony portrecista sław. W najnowszym odcinku serii „First Take“ wyjaśnia czym dla niego jest fotografia.
0
Natalie Christensen: “Fotografia jest jak poszukiwanie skarbów”
5 styczeń 2017
Christensen zawsze ciągnęło do sztuk wizualnych i designu, jednak nigdy nie uznawała fotografii jako medium przez które mogłaby dać upust swojej kreatywności. Dziś, instagramowy profil @natalie_santafe ma ponad 7,5 tysiąca obserwatorów, których wciąż przybywa.
0
Niecodzienny "kurator" wyłonił najlepsze zdjęcia opublikowane w serwisie EyeEm w 2016 roku
4 styczeń 2017
Przełom roku to zawsze dobry czas na podsumowania. Popularny serwis EyeEm zaprezentował galerię najlepszych zdjęć opublikowanych w 2016 roku. Jednak ich wyboru nie dokonali zaproszeni jurorzy, a sztuczna inteligencja. Koniecznie zobaczcie jakie fotografie przypadły jej do gustu.
3
Katrin Koenning: „ Aby dokumentować historie innych ludzi, najpierw powinnam zrozumieć moje własne.“
2 styczeń 2017
Katrin Koenning niemiecka fotografka mieszkająca w Australii, jako dziewczynka chodziła do Szkoły Steinera w Niemczech – instytucji, która stawia na rozwój indywidualny dzieci w zgodzie z naturą. Miała szczęście dorastać wśród wielu wielkich dzieł z zakresu historii sztuki i literatury. Gdy była młodą nastolatką, najważniejsze były dla niej dwie prace: obraz „Tragedia” Picassa, z 1903 roku, i książka „Obcy” Alberta Camusa. Ekscentryczna wyobraźnia twórców oraz umiejętność kreowania innych światów wywarły ogromny wpływ na artystkę.
0
Matt Eich: "Fotografie są jak nuty. Potrzebna jest harmonia, by wspólnie wybrzmiały"
29 grudzień 2016
Matt Eich określa się jako „fotograf eseista” oraz portrecista. Osiadły w stanie Wirginia, od lat pracuje nad cyklem „The Invisible Yoke”, dokumentującym kondycję społeczeństwa amerykańskiego. Cykl dzieli się na cztery rozdziały. Jednym z nich jest seria „Carry Me Ohio”.
1
Andrew H. Walker poprosił gwiazdy o pokazanie prawdziwego oblicza
28 grudzień 2016
Ciekawe zdjęcia celebrytów widzieliśmy już nie raz. Rzadko kiedy jednak fotografie te odznaczają się czymś więcej niż techniką wykonania. Andrew H. Walker poszedł o krok dalej i poprosił gwiazdy by odsłoniły przed nim swoje prawdziwe oblicze.
0
Master Of Camera: opowieść o pasji i miłości do aparatów
28 grudzień 2016
Co sprawia, że niektóre rzeczy mają dla nas szczególną wartość? Jak duży wpływ mają na to związane z nimi historie? W jaki sposób zmieniła się fotografia na przestrzeni lat, i co sprawia, że wciąż jest wyjątkowa. Zobaczcie „Master Of Camera“ - film o człowieku, który podporządkował całe swoje życie fotografii.
0
"West of Life" Zieda Bena Romdhane'a, czyli afrykańśkie miasto poświęceń
0