Polska Ulicznie 2017 - wyniki
0
Grand Prix Fotofestiwal 2017: Dominika Gęsicka, This is not real life
20 maj 2017
Co roku w Grand Prix Fotofestiwal nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i śmiałych wizjach. Postanowiliśmy więc przybliżyć Wam projekty każdego z tegorocznych finalistów. Dziś przyglądamy się projektowi „ This is not real life“ autorstwa Dominiki Gęsickiej.
0
Nie żyje Stanley Greene, jeden z najbardziej uznanych fotoreporterów na świecie
19 maj 2017
Dziś rano, po długiej walce z chorobą, w wieku 68 lat odszedł Stanley Greene, jeden z najwybitniejszych fotoreporterów naszych czasów.
1
Złe dzieci - o projekcie “Imago” rozmawiamy z Zuzą Krajewską
19 maj 2017
Dziś premiera albumu “Imago” zamykającego głośny projekt poświęcony wychowankom zakładu poprawczego w Studzieńcu. O doświadczeniach wyniesionych z poprawczaka, utraconej niewinności, inspiracjach i pracy nad książka rozmawiamy z Zuzą Krajewską.
0
Poznaliśmy zwycięzców Grand Press Photo 2017 - zobaczcie nagrodzone prace
18 maj 2017
Dziś podczas gali finałowej poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji najważniejszego polskiego konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo. Główną nagrodę otrzymała Anna Bedyńska za zdjęcie Wasilija, skazanego w wieku 19 lat na 15 lat kolonii karnej. Zobaczcie nagrodzone prace.
0
Zagadka Tereski ze słynnego zdjęcia Davida Seymoura rozwiązana po 70 latach
18 maj 2017
W 1948 roku David Seymour, założyciel agencji Magnum, fotografował dzieci w 5 krajach europy. Wykonane wtedy zdjęcie kilkuletniej Tereski, uważane za jedną z najważniejszych fotografii w historii, stało się symbolem powojennej traumy. Tożsamość dziewczynki pozostawała jednak nieznana. Do teraz.
2
“Nie każda krytyka jest warta uwagi” - rozmowa z Tymonem Markowskim
18 maj 2017
O podróży wzdłuż rzeki Brda i podróży, jaką był proces tworzenia książki „Flow” Monice Szewczyk-Wittek opowiada luareat nagrody Fotoreporter Roku 2016, Tymon Markowski.
0
Neil Kryszak: „Wszystko, co tworzę, to czysta ekspresja”
16 maj 2017
Neil Kryszak to młody artysta z Nowego Jorku, mieszkający obecnie w Los Angeles. Jego dziadkowie pochodzą z Polski. Kryszak zajmuje się produkcją muzyki, fotografią i filmem - bardzo pociąga go surrealistyczna, egzotyczna estetyka, zarówno na polu sztuk wizualnych jak i muzycznych.
0
Grand Prix Fotofestiwal 2017: Loulou D’aki, „Make a wish“
16 maj 2017
Co roku w Grand Prix Fotofestiwal nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i śmiałych wizjach. Postanowiliśmy więc przybliżyć Wam projekty każdego z tegorocznych finalistów. Oto pierwszy z wyłonionych cykli - „Make a wish“ autorstwa szwedzkiej dokumentalistki, Loulou D’aki.
0
W poszukiwaniu perfekcyjnego ujęcia. Michel D'Oultremont o sensie fotografii przyrodniczej
1