To trzeba zobaczyć. Najlepsze podniebne zdjęcia 2016 roku wg Dronestagram
0
Steadicam ma już 40 lat. Zobaczcie, jak proste urządzenie zrewolucjonizowało kinematografię
19 grudzień 2016
Właśnie mija 40 lat od filmowego debiutu Steadicama - jednego z najczęściej używanych akcesoriów we współczesnej kinematografii, które pozwoliło na tworzenie niemożliwych wcześniej ujęć.
1
Markus Andersen: „Wierzę, że zdjęcia nie żyją, póki nie zostaną wydrukowane"
19 grudzień 2016
„Rage Against the Light”, projekt o tytule zaczerpniętym prosto ze słynnego poematu Dylana Thomasa, to zbiór czarnobiałych fotografii, wykonanych zarówno za pomocą aparatów cyfrowych jak i analoga. Markus Andersen pokazuje nam Sydney, w którym to światło dyktuje warunki. Zamrożone, często anonimowe postacie, na co dzień wyalienowane w przestrzeni miejskiej, nagle odgrywają główne role dzięki grze światła i cienia.
4
Travel Photographer of the Year 2016 - poznaliśmy zwycięzców
15 grudzień 2016
Właśnie dobiegła końca tegoroczna edycja jednego z największych konkursów fotograficznych poświęconych fotografii podróżniczej. Zobaczcie nagrodzone prace.
0
Venetia Dearden: „Wierzę w moc zdjęć"
14 grudzień 2016
Fotografie Venetii Dearden często poruszają temat przyjaźni, intymności i więzów pokrewieństwa. Brytyjka ukończyła antropologię oraz podyplomowe studia z fotoreportażu. Na co dzień realizuje sesje komercyjne oraz cykle na zamówienie i spełnia się w prywatnych projektach. Parę lat temu poczuła potrzebę, by oderwać się od codzienności i wyruszyć w spontaniczny wyjazd z przyjaciółmi. Efektem jest seria „Eight Days”.
2
Oto najlepsze zdjęcia 2016 roku wybrane przez Flickr
13 grudzień 2016
Miliony udostępnionych zdjęć, a spośród nich właśnie te. Koniecznie zobaczcie 25 najlepszych fotografii, które zostały wybrane spośród wszystkich zdjęć opublikowanych w serwisie Flickr w 2016 roku.
1
National Geographic Nature Photographer of the Year 2016 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
12 grudzień 2016
Raptem kilka dni temu NG opublikowało zestawienie najlepszych zdjęć 2016 roku, a teraz poznaliśmy zwycięzców prestiżowego konkursu Nature Photographer of the Year. Zobaczcie najlepsze fotografie.
1
Oto najlepsze zdjęcia 2016 roku wybrane przez National Geographic
8 grudzień 2016
Zdjęcia to samo serce artykułów National Geographic. Fotoedytorzy magazynu jak co roku przejrzeli setki tysięcy z nich i wybrali te, które intrygują, uczą oraz inspirują. Zobaczcie 51 najlepszych fotografii Nat Geo, które wpłynęły na świat w 2016 roku.
2
Camille Michel: "Istotne jest, by pokazywać swoje prace ludziom, których one dotyczą"
6 grudzień 2016
„Jestem francuską fotografką, członkinią agencji Hans Lucas. Mieszkam w Paryżu, ale wolę naturę i kamienne domki. Lubię robić zdjęcia, zimę, dziwne historie i daleką północ.” – tak Camille Michel przedstawia się na swojej stronie. W 2014 roku zrealizowała projekt Uummannaq, opowiadający o mieście na zachodnim wybrzeżu Grenlandii, zamieszkałym przez nieco ponad 1000 osób.
0
Elinor Carucci: „Chcę pokazać sedno tego kim naprawdę jesteśmy”
0