Natalie Christensen: “Fotografia jest jak poszukiwanie skarbów”
0
Niecodzienny "kurator" wyłonił najlepsze zdjęcia opublikowane w serwisie EyeEm w 2016 roku
4 styczeń 2017
Przełom roku to zawsze dobry czas na podsumowania. Popularny serwis EyeEm zaprezentował galerię najlepszych zdjęć opublikowanych w 2016 roku. Jednak ich wyboru nie dokonali zaproszeni jurorzy, a sztuczna inteligencja. Koniecznie zobaczcie jakie fotografie przypadły jej do gustu.
3
Katrin Koenning: „ Aby dokumentować historie innych ludzi, najpierw powinnam zrozumieć moje własne.“
2 styczeń 2017
Katrin Koenning niemiecka fotografka mieszkająca w Australii, jako dziewczynka chodziła do Szkoły Steinera w Niemczech – instytucji, która stawia na rozwój indywidualny dzieci w zgodzie z naturą. Miała szczęście dorastać wśród wielu wielkich dzieł z zakresu historii sztuki i literatury. Gdy była młodą nastolatką, najważniejsze były dla niej dwie prace: obraz „Tragedia” Picassa, z 1903 roku, i książka „Obcy” Alberta Camusa. Ekscentryczna wyobraźnia twórców oraz umiejętność kreowania innych światów wywarły ogromny wpływ na artystkę.
0
Matt Eich: "Fotografie są jak nuty. Potrzebna jest harmonia, by wspólnie wybrzmiały"
29 grudzień 2016
Matt Eich określa się jako „fotograf eseista” oraz portrecista. Osiadły w stanie Wirginia, od lat pracuje nad cyklem „The Invisible Yoke”, dokumentującym kondycję społeczeństwa amerykańskiego. Cykl dzieli się na cztery rozdziały. Jednym z nich jest seria „Carry Me Ohio”.
1
Andrew H. Walker poprosił gwiazdy o pokazanie prawdziwego oblicza
28 grudzień 2016
Ciekawe zdjęcia celebrytów widzieliśmy już nie raz. Rzadko kiedy jednak fotografie te odznaczają się czymś więcej niż techniką wykonania. Andrew H. Walker poszedł o krok dalej i poprosił gwiazdy by odsłoniły przed nim swoje prawdziwe oblicze.
0
Master Of Camera: opowieść o pasji i miłości do aparatów
28 grudzień 2016
Co sprawia, że niektóre rzeczy mają dla nas szczególną wartość? Jak duży wpływ mają na to związane z nimi historie? W jaki sposób zmieniła się fotografia na przestrzeni lat, i co sprawia, że wciąż jest wyjątkowa. Zobaczcie „Master Of Camera“ - film o człowieku, który podporządkował całe swoje życie fotografii.
0
"West of Life" Zieda Bena Romdhane'a, czyli afrykańśkie miasto poświęceń
26 grudzień 2016
Zied Ben Romdhane ukończył Wyższy Instytut Biznesu w Tunezji. W 2008 roku porzucił świat finansów na rzecz fotografii, na początku komercyjnej. Dziś, jako dokumentalista i fotoreporter opowiada historie ze swojego ojczystego kontynentu, Afryki.
0
Internet kłamie. Zobaczcie 69 zdjęć, które oszukały Was w 2016 roku
23 grudzień 2016
Serwis Gizmodo przygotował bardzo ciekawe zestawienie - galerię 69 zdjęć viralowych, którymi żył świat w 2016 roku, i które okazały się niczym innym jak tylko fotomontażem.
0
Thodoris Nikolaou: “Fotografia to stały rozwój duszy, umysłu i oka"
22 grudzień 2016
Grecki fotograf  odwiedził kraje Półwyspu Bałkańskiego ponad dwadzieścia razy. Na serię Balkaniotheque składa się dziesięć krajów, mnóstwo miast i miasteczek oraz setki napotkanych ludzi. Dla Nikolaou bowiem człowiek zawsze jest w centrum zainteresowania.
0
Zobacz, kto będzie kształtować przyszłość fotografii ślubnej
7