Najstarsze barwne fotografie w technice autochromu pokazują świat sprzed 100 lat w kolorze
0
Augustis 2.0 - ponad 2 tys. ulicznych zdjęć przedwojennego Białegostoku do zobaczenia w internecie
19 czerwiec 2017
Kolekcja fotografii Bolesława Augustisa to jedno z najważniejszych polskich fotograficznych znalezisk tego stulecia. W ramach projektu Augustis 2.0 skończono digitalizację 2 tys. niepublikowanych fotografii przedstawiających życie Białegostoku lat 30. XX wieku.
1
Fotografia mobilna ma już 20 lat. Oto historia, od której wszystko się zaczęło
13 czerwiec 2017
Dziś aparat fotograficzny jest integralną częścią telefonu, ale 20 lat temu, gdy internet był jeszcze w powijakach, a dotykowe ekrany wciąż były jeszcze domeną filmów science-fiction, pomysł błyskawicznego dzielenie się zdjęciami w sieci wyprzedzał swoje czasy. Oto historia, od której wszystko się zaczęło.
1
Pau Buscató: „Fotografia uliczna pomaga ci lepiej dostosować się do codziennego życia“
12 czerwiec 2017
Pau Buscató, fotograf pochodzący z Barcelony i mieszkający obecnie w Norwegii, nie od razu zainteresował się fotografią uliczną. Dziś jest członkiem międzynarodowego kolektywu fotografów ulicznych Burn My Eye i laureatem wielu nagród, a liczba obserwujących jego kadry na Instagramie wciąż rośnie.
0
Nie żyje Andrzej Baturo, wybitny fotograf i działacz kultury
9 czerwiec 2017
Dziś rano w wieku 77 lat zmarł znany polski fotograf, założyciel Galerii B&B i dyrektor FotoArtFestivalu, rzeczoznawca Ministra Kultury i Sztuki ds. fotografii artystycznej, Andrzej Baturo. Łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi artysty.
0
Hello, Is This Planet Earth, czyli kosmiczne zdjęcia, które mogą zachwycić
8 czerwiec 2017
Tim Peake to brytyjski astronauta, który w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej spędził aż 186 dni. Do zrealizowania miał wyjątkową, ale zarazem trudną misję - jak najlepiej udokumentować Ziemię i kosmos.
0
One Photo - znani fotografowie opowiadają o swoich najważniejszych zdjęciach
7 czerwiec 2017
Niektóre zdjęcia znaczą więcej niż inne. One Photo to nowa seria artykułów, w których fotografowie przybliżają historie stojące za ich najważniejszymi zdjęciami.
0
David Douglas Duncan i Nikkor, czyli jak jedno spotkanie zmieniło historię japońskiej branży optycznej
5 czerwiec 2017
W 1950 roku znany fotograf David Douglas Duncan odwiedził Japonię. Nie spodziewał się, że jedno wykonane wtedy zdjęcie odmieni oblicze fotografii reportażowej i da początek światowej popularności jednego z głównych producentów aparatów na świecie.
3
Zostań królem przestworzy, czyli dlaczego powinieneś fotografować dronem - rozmowa z Szymonem Łukasikiem
2 czerwiec 2017
„Większość filmowców i fotografów powinna również być operatorami drona“ - o tym jak rozpocząć swoją przygodę z dronami rozmawiamy z Szymonem Łukasikiem, założycielem i właścicielem www.DroneLand.pl.
3
"Wszystko jest na zdjęciu" - rozmowa z Martinem Kollarem
1