Nie żyje Lino Manfrotto - twórca marki, która zrewolucjonizowała rynek statywów
0
Oto szybki przegląd wszystkich filmów, które dostały Oscara za zdjęcia
3 luty 2017
Jak rozwinąć zmysł kompozycyjny i trenować oko? Jednym z lepszych (i przyjemniejszych) sposobów jest oglądanie obrazów malarskich i filmów. Oto fantastyczny przekrój przez najlepsze osiągnięcia kinematografii.
4
Larry Fink: „W każdym z nas poszukuję godności”
1 luty 2017
Larry Fink to jeden z bardziej cenionych fotografów sław kina, teatru i muzyki. Jego klasyczne czarno-białe zdjęcia od lat zachwycają i zniewalają widza. Zobaczcie czym dla niego jest fotografie i jaki towarzyszy mu  proces podczas tworzenia ikonicznych ujęć.
0
Nie żyje Lennart Nilsson, autor jednego z najbardziej znanych zdjęć wszechczasów
31 styczeń 2017
W ostatnią sobotę, w wieku 94 lat zmarł pionier współczesnej fotografii medycznej, kontrowersyjny szwedzki fotograf Lennart Nilsson, którego kontrowersyjna publikacja “A Child is Born” jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów na świecie.
1
Jonathan Higbee: “Staram się tworzyć prace, które budzą zdumienie”
31 styczeń 2017
Dążę do fotografii, która zmusza widza do kwestionowania jego rozumienia otaczającego go świata - opowiada nam jeden z najciekawszych nowojorskich fotografów młodego pokolenia,  Jonathan Higbee.
0
Mały może więcej? – o przesiadce na zaawansowane bezlusterkowce rozmawiamy z zawodowymi fotografami
30 styczeń 2017
Wielu profesjonalnych fotografów nadal podchodzi sceptycznie do pracy w oparciu o systemy bezlusterkowe. O swoich doświadczeniach opowiedzieli nam Ci z nich, którzy się na to zdecydowali: fotoreporter Piotr Bławicki, portrecista Wiktor Franko, oraz fotograf ślubny i komercyjny Rafał Krasa.
16
Fotograf robił jedno zdjęcie dziennie przez 18 lat, aż do dnia swojej śmierci. Projekt ostateczny?
26 styczeń 2017
Historia Jamiego Livingstona to przykład, że nawet najprostszy projekt z biegiem czasu może nabrać ogromnego znaczenia. Cykl „Some Photos of That Day” to niezwykły zapis 18 lat życia autora, ze wszystkimi jego radościami i smutkami, zwieńczony dramatyczną walką z nowotworem.
0
SkyPixel Photo Contest 2016 - podniebny konkurs rozstrzygnięty
26 styczeń 2017
Prawie 27 tysięcy zgłoszonych zdjęć, a spośród nich właśnie te. Koniecznie zobaczcie najlepsze fotografie wykonane dronami, które zostały nagrodzone w konkursie SkyPixel Photo Contest 2016.
0
Nowa Leica M10 w rękach zawodowców zaowocowała serią świetnych zdjęć
25 styczeń 2017
W zeszłym tygodniu premierę miała najnowsza Leica M10, która kontynuuje ponad 10-letnie dziedzictwo cyfrowej serii M. Ale aparat znacznie wcześniej mieli okazję wypróbować już ambasadorzy marki, którzy pokazują, na co stać nowy model. Zobaczcie galerię zdjęć.
12
Peter van Agtmael: „Podczas wojny widać każdy aspekt człowieczeństwa“
0