Oto najlepsze zdjęcia 2017 roku nagrodzone w konkursie International Drone Photography Contest

Oto najlepsze zdjęcia 2017 roku nagrodzone w konkursie International Drone Photography Contest

Organizowany wspólnie przez National Geographic i serwis Dronestagram konkurs International Drone Photography Contest już od 4 lat wyłania najlepsze kadry uchwycone z powietrza. Zobaczcie najbardziej spektakularne i inspirujące zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji.

Za nami kolejna, czwarta już edycja International Drone Photography Contest - konkursu, który z roku na rok zyskuje na popularności. Kierowany do wszystkich miłośników fotografowania z lotu ptaka wyłania najlepsze zdjęcia wykonane za pomocą dronów. W tym roku jurorzy nie mieli łatwego zadania. Do trzech kategorii - Natura, Ludzie i Miasta - zostało nadesłanych prawie 8000 fotografii.

Spośród wszystkich zgłoszeń jury, składające się między innymi z redaktorów Dronestagram i fotoedytorów magazynu National Geographic, wybrało 9 najlepszych obrazów wykonanych z podniebnej perspektywy. Poza tym ustanowiono także specjalną kategorię Kreatywność, w której jurorzy wyróżnili trójkę fotografów.

Poniżej prezentujemy zdjęcia laureatów tegorocznej edycji konkursu, jak również najlepsze prace fotografów zakwalifikowanych do ścisłego finału.

Zobacz wszystkie zdjęcia (23)

- Byłem zdumiony kreatywnością i twórczością fotografów biorących udział w tym konkursie - powiedział Jeff Heimsath, redaktor naczelny National Geographic Traveler i jeden z jurorów International Drone Photography Contest. - Wybrane zdjęcia podkreślają piękno fotografii lotniczej i prezentują świat z innej perspektywy. W tym roku znowu byliśmy zaskoczeni jakością i tematyką przesyłanych zdjęć - dodał.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem nationalgeographic.com. Jeśli interesują was zdjęcia wykonywane z powietrza, koniecznie odwiedźcie też serwis Dronestagram. Codziennie znajdziecie tam nowe, inspirujące zdjęcia z całego świata.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
 
Polecane artykuły
„Poza Czasem“, czyli fotograficzna zabawa w tworzenie światów
21 Lip 2017
Projekt fotograficzny "Poza Czasem" bawi się toposem twórcy, kreatora - który tworzy coś z niczego, bawi się procesem tworzenia opisu przebiegu akcji, narracji, fabuły. Wernisaż prac Bartosza Głowackiego już w najbliższy wtorek w Łodzi.
0
Voigtlander APO-Macro Lanthar 65 mm f/2 Aspherical - profesjonalna portretówka i makro w jednym
21 Lip 2017
W segmencie szkieł do systemu Sony robi się coraz ciekawiej. Swoją cegiełkę dołożył właśnie Voigtlander, który oficjalnie zaprezentował model APO-Macro Lanthar 65 mm f/2 Aspherical.
1
To już oficjalne. Bowens znika z rynku
21 Lip 2017
Taką informację podał magazyn Photo District News, który powołuje się na oficjalną wiadomość otrzymaną od Aurelius Group - firmy, która ponad rok temu wykupiła Bowens.
1
Genesis Denali - wszechstronny i niedrogi plecak dla fotografów podróżniczych
20 Lip 2017
Na rynku na pewno nie brakuje ciekawych toreb i plecaków fotograficznych. Wcale nie tak łatwo znaleźć jednak produkt, który jest funkcjonalny, a zarazem niedrogi. Właśnie dlatego powstał Genesis Denali.
1