Oto najlepsze zdjęcia 2017 roku nagrodzone w konkursie International Drone Photography Contest

Oto najlepsze zdjęcia 2017 roku nagrodzone w konkursie International Drone Photography Contest

Organizowany wspólnie przez National Geographic i serwis Dronestagram konkurs International Drone Photography Contest już od 4 lat wyłania najlepsze kadry uchwycone z powietrza. Zobaczcie najbardziej spektakularne i inspirujące zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji.

Za nami kolejna, czwarta już edycja International Drone Photography Contest - konkursu, który z roku na rok zyskuje na popularności. Kierowany do wszystkich miłośników fotografowania z lotu ptaka wyłania najlepsze zdjęcia wykonane za pomocą dronów. W tym roku jurorzy nie mieli łatwego zadania. Do trzech kategorii - Natura, Ludzie i Miasta - zostało nadesłanych prawie 8000 fotografii.

Spośród wszystkich zgłoszeń jury, składające się między innymi z redaktorów Dronestagram i fotoedytorów magazynu National Geographic, wybrało 9 najlepszych obrazów wykonanych z podniebnej perspektywy. Poza tym ustanowiono także specjalną kategorię Kreatywność, w której jurorzy wyróżnili trójkę fotografów.

Poniżej prezentujemy zdjęcia laureatów tegorocznej edycji konkursu, jak również najlepsze prace fotografów zakwalifikowanych do ścisłego finału.

Zobacz wszystkie zdjęcia (23)

- Byłem zdumiony kreatywnością i twórczością fotografów biorących udział w tym konkursie - powiedział Jeff Heimsath, redaktor naczelny National Geographic Traveler i jeden z jurorów International Drone Photography Contest. - Wybrane zdjęcia podkreślają piękno fotografii lotniczej i prezentują świat z innej perspektywy. W tym roku znowu byliśmy zaskoczeni jakością i tematyką przesyłanych zdjęć - dodał.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem nationalgeographic.com. Jeśli interesują was zdjęcia wykonywane z powietrza, koniecznie odwiedźcie też serwis Dronestagram. Codziennie znajdziecie tam nowe, inspirujące zdjęcia z całego świata.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Voigtländer Nokton 40 mm f/1.2 - jasna i wytrzymała stałka do Sony E
19 Wrz 2017
Po raz pierwszy o Noktonie 40 mm f/1.2 usłyszeliśmy na początku tego roku. Jednak dopiero dziś producent zaprezentował ukazał światu jego ostateczny kształt. Jak obiecują konstruktorzy jest to „najjaśniejszy obiektyw o ogniskowej 40 mm stworzony z myślą o pełnoklatkowych aparatach“.
0
Zbadaj swój aparat - bezpłatna, pełna diagnostyka serwisowa aparatów tylko w CSI
19 Wrz 2017
Od dziś aż do 19 października Centrum Serwisowo Informacyjne Foto i Video oferuje bezpłatne wykonanie pełnej diagnostyki aparatów, która pozwoli na dokładne sprawdzenie stanu technicznego sprzętu fotograficznego. Z usługi można skorzystać w Warszawie i Krakowie.
1
Szukasz stabilizatora, który spełni wszystkie twoje wymagania? Weź udział w otwartym pokazie DJI Ronin 2
19 Wrz 2017
DJI Ronin to jeden z najlepiej ocenianych stabilizatorów do lustrzanek i kamer. Niedawno pokazano jej drugą odsłonę, którą już 26 września będzie można przetestować podczas otwartej prezentacji w Warszawie.
0
Odkryj największe sekrety miast podczas nowej wystawy w Galerii Pauza
19 Wrz 2017
„Interesuje mnie przede wszystkim nieewidentna, surrealistyczna strona przestrzeni miejskiej“ - tak o projekcie City Landscapes mówi jego autor Andrzej Pilichowski-Ragno. Wernisaż wystawy już w najbliższy piątek w Krakowie.
0