Te wyjątkowe zdjęcia pokazują jak wyglądała praca redaktorów New York Times w 1942

Te wyjątkowe zdjęcia pokazują jak wyglądała praca redaktorów New York Times w 1942

To prawdziwa fotograficzna podróż w czasie, w którą koniecznie trzeba się wybrać. Zdjęcia autorstwa Marjory Collins zabierają nas do redakcji New York Times i pokazują jak wyglądała praca redaktorów i edytorów tego dziennika podczas II wojny światowej.

Przenieśmy się do 9 września 1942 roku. Nad nowojorskim Times Square zapadał wieczór, a świat pogrążony był w największym zbrojnym konflikcie - II wojnie światowej. Wtedy też redakcję New York Times postanowiła odwiedzić Marjory Collins - fotografka i reportażystka, która określała siebie jako „buntownik szukający przyczyny“. Jej cel był prosty, ale bardzo ambitny - jak najwierniej oddać na zdjęciach trudy pracy każdej z osób tworzących jeden z największych na świecie dzienników informacyjnych.

Collins udokumentowała złożony proces powstawania gazety - od sortowania nadchodzących wiadomości, przez przepisywanie informacji, wyboru tekstów i zdjęć, łamanie i rozmieszczanie artykułów, a na druku i składaniu gazety skończywszy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Każda z powyższych fotografii została wykonana w noc z 9 na 10 września 1942 roku. Wydanie dziennika, które Collins utrwaliła na zdjęciach, było zdominowane przez wiadomości o trwających walkach w Europie i na Pacyfiku. Jednak pojawiły się w nim także informacje lokalne - na przykład zwycięstwo New York Yankees nad drużyną Browns w ligowej potyczce baseballa.

W 1942 roku te zdjęcia miały jedynie charakter informacyjny, jednak po latach zyskały ogromną siłę i moc przekazu. Dzięki nim możemy cofnąć się w czasie i zobaczyć, że praca redaktorska pod presją czasu oraz okoliczności trwającej wojny była ogromnie trudnym zadaniem. Poza tym fotografie Collins pokazują także w jak dużym stopniu zmieniły się media oraz podejście do publikowanych informacji.

Jeżeli chcecie jeszcze bardziej zanurzyć się w magiczny dziennikarski świat, w którym wręcz czuć zapach papieru i tuszu to odsyłamy na stronę mashable.com, gdzie znajdziecie więcej wyjątkowych zdjęć Marjory Collins z września 1942 roku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
„(nie)codzienne“, czyli wystawa i spotkanie z kolektywem Flanersi
25 Wrz 2017
Już w najbliższą sobotę w krakowskiej Pauzie In Garden odbędzie się wernisaż wystawy „(nie)codzienne“ oraz spotkanie z członkami „Flanersów“ - polskiego kolektywu skupionego wokół fotografii ulicznej.
0
Oto iZugar MKX22 3.25 mm f/2.5 - super fisheye do Mikro Cztery Trzecie
25 Wrz 2017
Ekwiwalent ogniskowej 3.25 mm, światło f/2.5, pole widzenia 220 stopni oraz wyjątkowo kompaktowy tubus - to najważniejsze cechy iZugar MKX22. Obiektyw jest już dostępny w sprzedaży z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie.
0
Już niebawem wielki finał 4. edycji Eastreet. Zobacz, dlaczego nie może Cię tam zabraknąć
25 Wrz 2017
Wystawa, premiera książki, warsztaty oraz przegląd portfolio, to wszystko czeka na uczestników 4. edycji Eastreet, największego projektu poświęconego fotografii ulicznej Europy Wschodniej.
0
XII BEiKS RoadShow to wyjątkowy cykl warsztatów i prezentacji, który zawita do 7 polskich miast. Zobacz na co możesz liczyć
22 Wrz 2017
Producent i dystrybutor sprzętu fotograficznego BEiKS zaprasza na dwunastą edycję bezpłatnych prezentacji BEiKS Roadshow, podczas których będzie można zapoznać się z najnowszym, profesjonalnym sprzętem fotograficznym i filmowym. W tym roku impreza odwiedzi 7 polskich miast.
1