Te wyjątkowe zdjęcia pokazują jak wyglądała praca redaktorów New York Times w 1942

To prawdziwa fotograficzna podróż w czasie, w którą koniecznie trzeba się wybrać. Zdjęcia autorstwa Marjory Collins zabierają nas do redakcji New York Times i pokazują jak wyglądała praca redaktorów i edytorów tego dziennika podczas II wojny światowej.

Przenieśmy się do 9 września 1942 roku. Nad nowojorskim Times Square zapadał wieczór, a świat pogrążony był w największym zbrojnym konflikcie - II wojnie światowej. Wtedy też redakcję New York Times postanowiła odwiedzić Marjory Collins - fotografka i reportażystka, która określała siebie jako „buntownik szukający przyczyny“. Jej cel był prosty, ale bardzo ambitny - jak najwierniej oddać na zdjęciach trudy pracy każdej z osób tworzących jeden z największych na świecie dzienników informacyjnych.

Collins udokumentowała złożony proces powstawania gazety - od sortowania nadchodzących wiadomości, przez przepisywanie informacji, wyboru tekstów i zdjęć, łamanie i rozmieszczanie artykułów, a na druku i składaniu gazety skończywszy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Każda z powyższych fotografii została wykonana w noc z 9 na 10 września 1942 roku. Wydanie dziennika, które Collins utrwaliła na zdjęciach, było zdominowane przez wiadomości o trwających walkach w Europie i na Pacyfiku. Jednak pojawiły się w nim także informacje lokalne - na przykład zwycięstwo New York Yankees nad drużyną Browns w ligowej potyczce baseballa.

W 1942 roku te zdjęcia miały jedynie charakter informacyjny, jednak po latach zyskały ogromną siłę i moc przekazu. Dzięki nim możemy cofnąć się w czasie i zobaczyć, że praca redaktorska pod presją czasu oraz okoliczności trwającej wojny była ogromnie trudnym zadaniem. Poza tym fotografie Collins pokazują także w jak dużym stopniu zmieniły się media oraz podejście do publikowanych informacji.

Jeżeli chcecie jeszcze bardziej zanurzyć się w magiczny dziennikarski świat, w którym wręcz czuć zapach papieru i tuszu to odsyłamy na stronę mashable.com, gdzie znajdziecie więcej wyjątkowych zdjęć Marjory Collins z września 1942 roku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
 
Polecane artykuły
Czy w fotografii dokumentalnej jest miejsce na własny punkt widzenia?
29 Maj 2017
To i inne zagadnienia zostaną poruszone na kolejnym spotkaniu z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które odbędzie się już dzisiaj w warszawskim barze Studio. Tym razem poprowadzi jest gość z zagranicy, tropiciel fotograficznych absurdów, dokumentalista Martin Kollar.
2
Qnap TVS-882ST3 to prawdziwe monstrum dla zawodowców
29 Maj 2017
Osiem zatok na dyski 2,5“, Thunderbolt 3, czterordzeniowe procesory Intel Core oraz najnowszy system operacyjny QTS 4.3 - to tylko niektóre z cech zaprezentowanego serwera NAS firmy Qnap.
0
Koniec z kradzieżą zdjęć w Internecie? Serwis Binded ma skutecznie temu zaradzić
29 Maj 2017
Binded to nowa darmowa platforma, która ma skutecznie chronić przesłane zdjęcia przed bezprawnym wykorzystaniem. Czy jest to więc platforma na jaką czekali zawodowcy?
3
Topaz Labs Studio - nowy ciekawy i darmowy edytor zdjęć RAW
29 Maj 2017
W ostatnim czasie obserwujemy prawdziwy wysyp programów do obróbki zdjęć, które mogą posłużyć za alternatywę dla oferty Adobe. Właśnie dołącza do nich nowa aplikacja Topaz Labz, która stawia na połączenie prostoty z funkcjonalnością.
0