Te wyjątkowe zdjęcia pokazują jak wyglądała praca redaktorów New York Times w 1942

Te wyjątkowe zdjęcia pokazują jak wyglądała praca redaktorów New York Times w 1942

To prawdziwa fotograficzna podróż w czasie, w którą koniecznie trzeba się wybrać. Zdjęcia autorstwa Marjory Collins zabierają nas do redakcji New York Times i pokazują jak wyglądała praca redaktorów i edytorów tego dziennika podczas II wojny światowej.

Przenieśmy się do 9 września 1942 roku. Nad nowojorskim Times Square zapadał wieczór, a świat pogrążony był w największym zbrojnym konflikcie - II wojnie światowej. Wtedy też redakcję New York Times postanowiła odwiedzić Marjory Collins - fotografka i reportażystka, która określała siebie jako „buntownik szukający przyczyny“. Jej cel był prosty, ale bardzo ambitny - jak najwierniej oddać na zdjęciach trudy pracy każdej z osób tworzących jeden z największych na świecie dzienników informacyjnych.

Collins udokumentowała złożony proces powstawania gazety - od sortowania nadchodzących wiadomości, przez przepisywanie informacji, wyboru tekstów i zdjęć, łamanie i rozmieszczanie artykułów, a na druku i składaniu gazety skończywszy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Każda z powyższych fotografii została wykonana w noc z 9 na 10 września 1942 roku. Wydanie dziennika, które Collins utrwaliła na zdjęciach, było zdominowane przez wiadomości o trwających walkach w Europie i na Pacyfiku. Jednak pojawiły się w nim także informacje lokalne - na przykład zwycięstwo New York Yankees nad drużyną Browns w ligowej potyczce baseballa.

W 1942 roku te zdjęcia miały jedynie charakter informacyjny, jednak po latach zyskały ogromną siłę i moc przekazu. Dzięki nim możemy cofnąć się w czasie i zobaczyć, że praca redaktorska pod presją czasu oraz okoliczności trwającej wojny była ogromnie trudnym zadaniem. Poza tym fotografie Collins pokazują także w jak dużym stopniu zmieniły się media oraz podejście do publikowanych informacji.

Jeżeli chcecie jeszcze bardziej zanurzyć się w magiczny dziennikarski świat, w którym wręcz czuć zapach papieru i tuszu to odsyłamy na stronę mashable.com, gdzie znajdziecie więcej wyjątkowych zdjęć Marjory Collins z września 1942 roku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
 
Polecane artykuły
GoPro QuikStories to aplikacja, która automatycznie opowie Twoją historię
28 Lip 2017
QuikStories to najnowsza aplikacja, która wybierze materiały z kamer GoPro Hero5 Black i Session i automatycznie utworzy niezapomniany film z Twojej przygody. Aplikacja jest już dostępna na urządzenia z iOS i Android.
0
„To obrzydliwa manipulacja i pogwałcenie zasad dziennikarstwa“ - środowisko fotoreporterów oburzone okładką Gazety Polskiej
27 Lip 2017
„Nie zgadzam się, żeby zdjęcia służyły do takiego fotomontażu jako ilustracja do tematu oderwanego od kontekstu. Wykorzystywanie zdjęć w taki sposób uważam za obrzydliwą manipulację" - mówi Rafał Wojczal, autor jednej z fotografii użytej do projektu okładki Gazety Polskiej.
18
Tak najprawdopodobniej będzie wyglądał nowy Nikon D850
27 Lip 2017
Korpus podobny do poprzednika, ale z kilkoma ważnymi usprawnieniami. Nowy D850 ma mieć odchylany ekran oraz podświetlane przyciski - tak wynika ze zdjęć opublikowanych przez NikonRumors.com. Jak podaje serwis „są to najprawdopodobniej fotografie, które będziemy mogli zobaczyć w informacjach prasowych Nikona“.
2
Czy selfie to najbardziej demokratyczne wcielenie autoportretu?
27 Lip 2017
Odpowiedź na to jak i na inne pytania dotyczące współczesnej fotografii znajdziecie na II Ogólnopolskiej Fotograficznej Konferencji Naukowej „Widzenie siebie“, która odbędzie się w Katowicach.
0