Leica Warsaw Days - ucz się fotografii od najlepszych, przetestuj aparaty Leica
0
Fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa – wystawa prac Wiesława Zielińskiego
27 Maj 2016
Przypominają o młodzieńczych latach i przenoszą w czasie – tak w kilku słowach można opisać zdjęcia Wiesława Zielińskiego. Wernisaż "Dzieciaki. Fotografie 1960-69" odbędzie się już w najbliższy poniedziałek w Warszawie.
0
Stałoogniskowa ofensywa Meike
27 Maj 2016
Firma Meike z impetem wkroczyła na rynek obiektywów projektowanych z myślą o bezlusterkowcach. Zaprezentowała cztery jasne, w pełni manualne stałki, które powinny być ciekawą propozycją dla użytkowników Fujifilm, Olympusa, Panasonica, Sony, Canona czy Nikona.
0
Steve McCurry manipulował zdjęciami od lat. I są na to dowody
27 Maj 2016
Od kilku tygodni Steve McCurry znajduje się w ogniu krytyki za manipulacje, których miał dopuścić się przy edycji zdjęć. Na jaw wypływają coraz to nowe przykłady inwazyjnej obróbki, odbijając się na reputacji fotografa.
0
Xiaomi Mi - dron 4K na każdą kieszeń
27 Maj 2016
Chiński producent elektroniki, Xiaomi, wchodzi na rynek dronów z modelem, który może okazać się silną konkurencją dla produktów DJI.
0
Lensbaby Circular 180+ - ultra szeroki kąt do kamer GoPro
25 Maj 2016
Lensbaby to popularny producent nieszablonowych obiektywów charakteryzujących się nietypową plastyką obrazu. W jego ofercie pojawił się ciekawy konwerter, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o miłośnikach ekstremalnych przygód.
1
najnowsze testy
Tokina AT-X 24-70 mm f/2.8 PRO FX - test obiektywu Tokina AT-X 24-70 mm f/2.8 PRO FX - test obiektywu
26 Maj 2016
Michał Chrzanowski
Tokina pewnie wkroczyła na rynek reporterskich zoomów. Nowym modelem AT-X 24-70 mm f/2.8 PRO FX ma przekonać do siebie wymagających profesjonalistów.
Pentax K-1 - test aparatu Pentax K-1 - test aparatu ocena 81%
20 Maj 2016
Michał Chrzanowski
Pentax K-1 to wiele rozwiązań, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zaawansowanych użytkowników – czy długo wyczekiwana cyfrowa pełna klatka okaże się sukcesem?
Zobacz więcej testów
0
Evelyn Bencicova – siła jest kobietą
Projekt „Ripe” rozpoczął się prawie rok temu i wciąż trwa. 23-letnia Evelyn Bencicova ze Słowacji pracuje niczym kolekcjoner nietypowych osobowości. Portretuje starsze kobiety, udowadniając, że pięknym można być niezależnie od wieku.
SERWIS SPECJALNY:
Grand Press Photo
Andrzej Zygmuntowicz: Gazetom nie zależy na dobrej fotografii [WIDEO]

Za nami finał największego polskiego konkursu poświęconego fotografii prasowej. O wyniki i kondycję polskiego reportażu pytamy jednego z jurorów Grand Press Photo 2016, Andrzeja Zygmuntowicza.

Grand Press Photo 2016 – Rozczarowanie?

Wyniki Grand Press Photo poddały w wątpliwość to co do tej pory uważałam za dobrą fotografię prasową – komentuje ostatnią edycję największego w Polsce konkursu fotografii prasowej Joanna Kinowska.

Grand Press Photo 2016 – znamy laureatów

Dzisiaj dobiegła końca kolejna edycja konkursu Grand Press Photo. Podczas gali finałowej poznaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii oraz autora Zdjęcia Roku. Tytuł ten otrzymała fotografia autorstwa Dawida Zielińskiego.

Peter Lindbergh autorem kalendarza Pirelli 2017
2
Michał Matejko: OBCY - recenzja książki
21 Maj 2016
Książka opowiada o terenach warszawskiej elektrociepłowni Siekierki. Dla badaczy i pasjonatów tematów ufologicznych jest to obszar szczególny - słynący z licznych obserwacji zjawisk paranormalnych.
0
System VC w stałkach Tamron – Jak sprawdza się w praktyce?
11 Maj 2016
Wbudowana stabilizacja to nie tylko większa szansa na nieporuszone zdjęcia w słabym świetle, ale - o czym często zapominamy - również zauważalnie lepszą jakość obrazu. Sprawdziliśmy, jak technologia VC sprawdza się w nowej linii jasnych stałek Tamron!
1
Kinowska: Odwagi Panie McCurry
15 Maj 2016
Mleko się rozlało. Wycierasz, ścierasz, ale niemiły zapach pozostaje. Legenda przyłapana na gorącym uczynku to oczywiście elektryzujący temat. Robi się cieplej na łączach, ale z tego przecież wynika coś bardzo ważnego.
17
Polska Ulicznie 2016 - wyniki
14 Maj 2016
Ponad 4 tysiące zdjęć zgłoszonych przez blisko tysiąc fotografów. Spośród nich najlepszą okazała się  Monika Krzyszkowska, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Polska Ulicznie 2016”,w którym co roku prezentowana jest najlepsza fotografia uliczna powstającą w Polsce.
7
Czytelnia fotografii - nowe miejsce na mapie Warszawy
2 Maj 2016
W stolicy powstała jedyna w Polsce czytelnia fotograficzna, która za darmo udostępnia ponad 600 albumów, photobookow i opracowań dotyczących fotografowania.
10
0 Travel Photographer of the Year 2016 - zobaczcie najciekawsze zgłoszenia 0 Yoshinori Mizutani: Tokio w deszczu 0 Stworzyć moment - eksplodujące klasyki motoryzacji Fabiana Oefnera
Arkadiusz Pałasiński - czekając na wymarzone światło
22 Maj 2016
Antoni Żółciak
Arkadiusz Pałasiński tworzy wspaniałe, czarno-białe fotografie krajobrazowe, od których nie sposób oderwać wzroku
0
Jak wykonać czarno-biały portret w studio
19 Maj 2016
Poznaj podstawowe zasady rządzące oświetleniem w studio, aby Twoje czarno-białe zdjęcia portretowe nabrały profesjonalnego wyglądu
0
David Alan Harvey - "Liczą się po prostu dobre zdjęcia"
10 Maj 2016
O tym, jak ważna jest w zdjęciach autentyczność, opowiada nam David Alan Harvey, weteran agencji Magnum
0
Zmień punkt widzenia - zdalne fotografowanie z dołu i z góry
12 Maj 2016
Scott Kelby pokazuje, jak zdalnie wyzwalany aparat może pozwolić Ci robić oryginalne zdjęcia
0