0
2 Gru 2016
Wystartował nabór do 9. edycji Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie 2017 – konkursu skierowanego do debiutujących artystów. Zgłoszenia można przesyłać do 15 stycznia 2017 roku.
0
2 Gru 2016
Jesienią wystartował nowy talent show dla fotografów. Pięciu uczestników przez kolejne tygodnie zmagało się z najróżniejszymi zadaniami, rywalizując ze sobą o tytuł najlepszego fotografa. Pierwszy sezon programu dobiegł końca. Zobaczcie wszystkie odcinki.
0
2 Gru 2016
Właśnie wystartowała kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu fotografii prasowej na świecie. W tym roku po raz pierwszy zdjęcie będą rywalizowały ze sobą także w osobnym, mniej restrykcyjnym konkursie, skierowanym do “kreatywnych dokumentalistów”.
0
2 Gru 2016
Fotografie deskorolkowa chyba jako jedyna tak mocno miesza dokumentację wyczynów sportowych z artystycznym zacięciem. Przez najbliższe 3 dni w Warszawie będziecie mogli oglądać wyjątkowe zdjęcia Miłosza Rebesia.
0
29 Lis 2016
Zestaw filtrów, wymarzone szkło czy nareszcie solidny statyw – nic tak nie cieszy fotografa jak kolejny gadżet, który wzbogaca arsenał i pozwala rozwijać fotograficzną pasję. Przez najbliższe trzy tygodnie, redaktorzy Fotopolis będą Wam podsuwać najciekawsze pomysły na gwiazdkowe foto-upominki. Od sympatycznych drobiazgów, po nowy zaawansowany korpus, na który przecież zasłużyliście!
0
najnowsze testy
Panasonic Lumix G80 - test aparatu Panasonic Lumix G80 - test aparatu ocena 81%
25 Lis 2016
Michał Chrzanowski
Lumix G80 to udoskonalona wersja zaprezentowanego w połowie ubiegłego roku modelu G7. Nową konstrukcję wyposażono w szereg nowinek technologicznych, zaś sam aparat „został zaprojektowany pod kątem maksymalnej sprawności w terenie” - obiecuje producent.
Olympus OM-D E-M1 Mark II - zdjęcia przykładowe Olympus OM-D E-M1 Mark II - zdjęcia przykładowe
24 Lis 2016
Michał Chrzanowski
Najnowszy flagowiec Olympusa stawia przede wszystkim na szybkość działania, wytrzymałość i niezawodność oraz funkcjonalność. Słowem, usprawnienia dokonały się na każdym kroku i czynią z nowego OM-D E-M1 Mark II ciekawą propozycją dla profesjonalistów.
Zobacz więcej testów
0
„Memento Metro”, czyli pięć lat fotografowania codzienności w moskiewskim metrze
Aleksiej Domraciew przez prawie pięć lat dokumentował moskiewskie metro. Efektem każdej drogi - do pracy i z powrotem - były nowe zdjęcia w pamięci jego telefonu. Z czasem zebrał najlepsze z nich w ramach projektu „Memento Metro”.
SERWIS SPECJALNY:
Fujifilm
Nie daj się nabrać na niską cenę, czyli jak kupować sprzęt foto w sieci!

Internet to dziś pierwszy krok na drodze do zakupu nowego sprzętu. Jak kupować z głową? Pytamy przedstawicieli czołowych sklepów na rynku.

Market czy sklep specjalistyczny? Gdzie kupować sprzęt foto (i dlaczego)

Choć coraz chętniej kupujemy przez internet, w kwestii sprzętu foto wciąż bardziej ufamy sklepom stacjonarnym. O to, co powinniśmy wiedzieć wybierając się na zakupy pytamy Piotra Kurdziela, przedstawiciela sklepu Foto-Plus.

Kosztowna oszczędność, czyli dlaczego aparaty Fujifilm warto kupować w sklepach partnerskich

Chcesz kupić aparat Fujifilm. Kuszą cię oferty z zagranicy? Niższa cena może jednak oznaczać sporo problemów.

1
28 Lis 2016
Organizatorzy popularnego cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami zapraszają do Warszawy na kolejne spotkanie. Tym razem tematem będzie śmierć i sposoby jej przedstawiania za pomocą fotografii.
0
25 Lis 2016
Najwyraźniej tak. Właśnie zrobił to francuski fotograf, Mathieu Stern. Zobaczcie efekty.
0
24 Lis 2016
Wszyscy uwielbiamy oglądać filmy w zwolnionym tempie. Niestety cena urządzeń służących rejestracji takich materiałów znacznie przekracza możliwości finansowe większości zwykłych fotografów i filmowców. Ten stan rzeczy ma zmienić Chronos 1.4.
1
24 Lis 2016
Jeśli istnieje jakaś część branży technologicznej, która zdaje się nie nadążać za galopującym rozwojem, z pewnością jest nią rynek baterii i akumulatorów. Jednak rewolucja może czaić się tuż za rogiem. Tak przynajmniej myślą naukowcy z University of Central Florida.
0
22 Lis 2016
Większość zna go jako muzyka, ale jak sam mówi, miłością jego życia jest fotografia. W ciągu 25 lat zebrał kilka tysięcy odbitek, wśród których znajduje się wiele sławnych zdjęć, znanych z książek o historii fotografii.
0
1 Najlepsze zdjęcia architektury minionego roku z konkursu Arcaid 2016 0 Artem Zhitenev: “Nie wolno się bać. Inaczej, ludzie pomyślą, że robisz coś złego” 0 Delphine Schacher: „Poprzez fotografię skupiam się na uczuciu melancholii"
Karol Grygoruk -  "Fascynuje mnie wychodzenie poza strefę komfortu"
12 Lis 2016
Marcin Grabowiecki
Na początku zmuszał się do robienia zdjęć, dziś to wzięty fotograf komercyjny. Miłośnik fotografii analogowej, który wieszczy nadejście czasów estetyki błędu. Poznajcie Karola Grygoruka i zobaczcie, co ukształtowało jego charakterystyczny styl
0
Dennis Stock - szczery buntownik
4 Lis 2016
Uwielbiał realizować długoterminowe projekty, ale największe uznanie zdobyły jego portrety gwiazd. To dzięki nim Dennis Stock stał się ikoną fotografii!
0
Co fotograf krajobrazu może dać żonie w prezencie ślubnym?
2 Lis 2016
Jan Wodziński
Karol Nienartowicz, znakomity fotograf krajobrazu, zabrał żonę na ślubną sesję do najpiękniejszych miejsc Skandynawii. Oto efekty!
5
Prosty sposób na portret zbiorowy
16 Lis 2016
Patryk Karbowski
Ten, kto mierzył się już z tym tematem, dobrze wie, jak trudna jest to sztuka. Spróbujmy więc podejść do portretu grupowego bardziej kreatywnie
1