Warsztaty fotografii lotniczej z Akademią Nikona
0
Canon hdbook - nowa platforma do produkcji wysokiej jakości fotoksiążek
24 Maj 2016
Na polskim rynku debiutuje platforma hdbook, która sprawić ma, że tworzenie spersonalizowanych fotoksiążek stanie się proste, a każdy będzie mógł się cieszyć najwyższej jakości drukiem.
0
Znamy finalistów konkursu Fotograficzna Publikacja Roku 2016
24 Maj 2016
Jury konkursu Fotograficzna Publikacja Roku 2016 wyłoniło 19 finałowych książek, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji łódzkiego Fotofestiwalu.
0
Peter Lindbergh autorem kalendarza Pirelli 2017
24 Maj 2016
Peter Lindbergh to pierwszy w historii fotograf, który po raz trzeci zostanie zostanie autorem sławnego na cały świat kalendarza Pirelli. Czego spodziewać się po najbliższym wydaniu?
1
Olympus TG-Tracker - odporna kamera sportowa 4K ze stabilizacją
24 Maj 2016
Nowa kamera sportowa Olympusa ma sprostać wymaganiom nawet najbardziej wybrednych sportowców. Nagrywa w jakości 4K, jest superodporna, ma stabilizację, wbudowaną mocną lampę i posiada 5 sensorów zapisujących dodatkowe dane.
0
Impossible Project I-1 - więcej szczegółów
23 Maj 2016
Aparat Impossible Project I-1 to marzenie niejednego fana fotografii natychmiastowej. Jednak jakie rozwiązania kryje w sobie współczesna konstrukcja? Co przyświecało producentowi na etapie projektowania? Między innymi na te pytania znajdziecie odpowiedź w filmie przygotowanym przez Impossible Project.
0
najnowsze testy
Pentax K-1 - test aparatu Pentax K-1 - test aparatu ocena 81%
20 Maj 2016
Michał Chrzanowski
Pentax K-1 to wiele rozwiązań, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zaawansowanych użytkowników – czy długo wyczekiwana cyfrowa pełna klatka okaże się sukcesem?
Nikon D500 - test aparatu Nikon D500 - test aparatu ocena 90%
13 Maj 2016
Maciej Luśtyk
Najnowsza lustrzanka Nikona aspiruje do miana najlepszego aparatu systemowego z matrycą APS-C na rynku. Sprawdźmy więc czy obietnice producenta pokrywają się z rzeczywistością i jak aparat wypada na tle konkurencji.
Zobacz więcej testów
0
Yoshinori Mizutani: Tokio w deszczu
Wyjątkowo graficzne i niecodzienne spojrzenie na swoje deszczowe miasto prezentuje nam Yoshinori Mizutani, japoński fotograf mieszkający i pracujący w Tokio.
SERWIS SPECJALNY:
Grand Press Photo
Andrzej Zygmuntowicz: Gazetom nie zależy na dobrej fotografii [WIDEO]

Za nami finał największego polskiego konkursu poświęconego fotografii prasowej. O wyniki i kondycję polskiego reportażu pytamy jednego z jurorów Grand Press Photo 2016, Andrzeja Zygmuntowicza.

Grand Press Photo 2016 – Rozczarowanie?

Wyniki Grand Press Photo poddały w wątpliwość to co do tej pory uważałam za dobrą fotografię prasową – komentuje ostatnią edycję największego w Polsce konkursu fotografii prasowej Joanna Kinowska.

Grand Press Photo 2016 – znamy laureatów

Dzisiaj dobiegła końca kolejna edycja konkursu Grand Press Photo. Podczas gali finałowej poznaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii oraz autora Zdjęcia Roku. Tytuł ten otrzymała fotografia autorstwa Dawida Zielińskiego.

Michał Matejko: OBCY - recenzja książki
0
System VC w stałkach Tamron – Jak sprawdza się w praktyce?
11 Maj 2016
Wbudowana stabilizacja to nie tylko większa szansa na nieporuszone zdjęcia w słabym świetle, ale - o czym często zapominamy - również zauważalnie lepszą jakość obrazu. Sprawdziliśmy, jak technologia VC sprawdza się w nowej linii jasnych stałek Tamron!
1
Kinowska: Odwagi Panie McCurry
15 Maj 2016
Mleko się rozlało. Wycierasz, ścierasz, ale niemiły zapach pozostaje. Legenda przyłapana na gorącym uczynku to oczywiście elektryzujący temat. Robi się cieplej na łączach, ale z tego przecież wynika coś bardzo ważnego.
17
Polska Ulicznie 2016 - wyniki
14 Maj 2016
Ponad 4 tysiące zdjęć zgłoszonych przez blisko tysiąc fotografów. Spośród nich najlepszą okazała się  Monika Krzyszkowska, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Polska Ulicznie 2016”,w którym co roku prezentowana jest najlepsza fotografia uliczna powstającą w Polsce.
7
Czytelnia fotografii - nowe miejsce na mapie Warszawy
2 Maj 2016
W stolicy powstała jedyna w Polsce czytelnia fotograficzna, która za darmo udostępnia ponad 600 albumów, photobookow i opracowań dotyczących fotografowania.
10
Czy(m) street photo różni się od reportażu?
1 Maj 2016
Czym jest Street Photo? O definicję tego gatunku od lat toczą się boje. Dlatego aby choć zbliżyć się do sedna sprawy, postanowiliśmy zapytać o zdanie 5 fotografów: Wojtka Wieteskę, Damiana Chrobaka, Tomasza Lazara, Maćka Jeziorka i Martę Rybicką
9
0 Stworzyć moment - eksplodujące klasyki motoryzacji Fabiana Oefnera 0 Frank Herfort : „Time in Between” 0 W środku huraganu – Woodstock w obiektywie Grzegorza Dembińskiego
Arkadiusz Pałasiński - czekając na wymarzone światło
22 Maj 2016
Antoni Żółciak
Arkadiusz Pałasiński tworzy wspaniałe, czarno-białe fotografie krajobrazowe, od których nie sposób oderwać wzroku
0
Jak wykonać czarno-biały portret w studio
19 Maj 2016
Poznaj podstawowe zasady rządzące oświetleniem w studio, aby Twoje czarno-białe zdjęcia portretowe nabrały profesjonalnego wyglądu
0
David Alan Harvey - "Liczą się po prostu dobre zdjęcia"
10 Maj 2016
O tym, jak ważna jest w zdjęciach autentyczność, opowiada nam David Alan Harvey, weteran agencji Magnum
0
Zmień punkt widzenia - zdalne fotografowanie z dołu i z góry
12 Maj 2016
Scott Kelby pokazuje, jak zdalnie wyzwalany aparat może pozwolić Ci robić oryginalne zdjęcia
0