0
2 Gru 2016
Wystartował nabór do 9. edycji Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie 2017 – konkursu skierowanego do debiutujących artystów. Zgłoszenia można przesyłać do 15 stycznia 2017 roku.
0
2 Gru 2016
Jesienią wystartował nowy talent show dla fotografów. Pięciu uczestników przez kolejne tygodnie zmagało się z najróżniejszymi zadaniami, rywalizując ze sobą o tytuł najlepszego fotografa. Pierwszy sezon programu dobiegł końca. Zobaczcie wszystkie odcinki.
0
2 Gru 2016
Właśnie wystartowała kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu fotografii prasowej na świecie. W tym roku po raz pierwszy zdjęcie będą rywalizowały ze sobą także w osobnym, mniej restrykcyjnym konkursie, skierowanym do “kreatywnych dokumentalistów”.
0
2 Gru 2016
Fotografie deskorolkowa chyba jako jedyna tak mocno miesza dokumentację wyczynów sportowych z artystycznym zacięciem. Przez najbliższe 3 dni w Warszawie będziecie mogli oglądać wyjątkowe zdjęcia Miłosza Rebesia.
0
29 Lis 2016
Zestaw filtrów, wymarzone szkło czy nareszcie solidny statyw – nic tak nie cieszy fotografa jak kolejny gadżet, który wzbogaca arsenał i pozwala rozwijać fotograficzną pasję. Przez najbliższe trzy tygodnie, redaktorzy Fotopolis będą Wam podsuwać najciekawsze pomysły na gwiazdkowe foto-upominki. Od sympatycznych drobiazgów, po nowy zaawansowany korpus, na który przecież zasłużyliście!
0
najnowsze testy
Panasonic Lumix G80 - test aparatu Panasonic Lumix G80 - test aparatu ocena 81%
25 Lis 2016
Michał Chrzanowski
Lumix G80 to udoskonalona wersja zaprezentowanego w połowie ubiegłego roku modelu G7. Nową konstrukcję wyposażono w szereg nowinek technologicznych, zaś sam aparat „został zaprojektowany pod kątem maksymalnej sprawności w terenie” - obiecuje producent.
Olympus OM-D E-M1 Mark II - zdjęcia przykładowe Olympus OM-D E-M1 Mark II - zdjęcia przykładowe
24 Lis 2016
Michał Chrzanowski
Najnowszy flagowiec Olympusa stawia przede wszystkim na szybkość działania, wytrzymałość i niezawodność oraz funkcjonalność. Słowem, usprawnienia dokonały się na każdym kroku i czynią z nowego OM-D E-M1 Mark II ciekawą propozycją dla profesjonalistów.
Zobacz więcej testów
0
„Memento Metro”, czyli pięć lat fotografowania codzienności w moskiewskim metrze
Aleksiej Domraciew przez prawie pięć lat dokumentował moskiewskie metro. Efektem każdej drogi - do pracy i z powrotem - były nowe zdjęcia w pamięci jego telefonu. Z czasem zebrał najlepsze z nich w ramach projektu „Memento Metro”.
SERWIS SPECJALNY:
Fujifilm
Nie daj się nabrać na niską cenę, czyli jak kupować sprzęt foto w sieci!

Internet to dziś pierwszy krok na drodze do zakupu nowego sprzętu. Jak kupować z głową? Pytamy przedstawicieli czołowych sklepów na rynku.

Market czy sklep specjalistyczny? Gdzie kupować sprzęt foto (i dlaczego)

Choć coraz chętniej kupujemy przez internet, w kwestii sprzętu foto wciąż bardziej ufamy sklepom stacjonarnym. O to, co powinniśmy wiedzieć wybierając się na zakupy pytamy Piotra Kurdziela, przedstawiciela sklepu Foto-Plus.

Kosztowna oszczędność, czyli dlaczego aparaty Fujifilm warto kupować w sklepach partnerskich

Chcesz kupić aparat Fujifilm. Kuszą cię oferty z zagranicy? Niższa cena może jednak oznaczać sporo problemów.

1
28 Lis 2016
Organizatorzy popularnego cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami zapraszają do Warszawy na kolejne spotkanie. Tym razem tematem będzie śmierć i sposoby jej przedstawiania za pomocą fotografii.
0
25 Lis 2016
Najwyraźniej tak. Właśnie zrobił to francuski fotograf, Mathieu Stern. Zobaczcie efekty.
0
24 Lis 2016
Wszyscy uwielbiamy oglądać filmy w zwolnionym tempie. Niestety cena urządzeń służących rejestracji takich materiałów znacznie przekracza możliwości finansowe większości zwykłych fotografów i filmowców. Ten stan rzeczy ma zmienić Chronos 1.4.
1
24 Lis 2016
Jeśli istnieje jakaś część branży technologicznej, która zdaje się nie nadążać za galopującym rozwojem, z pewnością jest nią rynek baterii i akumulatorów. Jednak rewolucja może czaić się tuż za rogiem. Tak przynajmniej myślą naukowcy z University of Central Florida.
0
22 Lis 2016
Większość zna go jako muzyka, ale jak sam mówi, miłością jego życia jest fotografia. W ciągu 25 lat zebrał kilka tysięcy odbitek, wśród których znajduje się wiele sławnych zdjęć, znanych z książek o historii fotografii.
0
1 Najlepsze zdjęcia architektury minionego roku z konkursu Arcaid 2016 0 Artem Zhitenev: “Nie wolno się bać. Inaczej, ludzie pomyślą, że robisz coś złego” 0 Delphine Schacher: „Poprzez fotografię skupiam się na uczuciu melancholii"