0
21 Paź 2016
W ostatnim czasie informowaliśmy Was o kilku technologiach, które do edycji zdjęć mają wprowadzić pewien stopień automatyzacji. Twórcy aplikacji Photolemur idą o krok dalej i oferują program, który całej postprodukcji dokona zupełnie sam.
1
21 Paź 2016
Fotografia korporacyjna to dynamicznie rozwijająca się gałąź fotografii komercyjnej. Dzięki warsztatom Akademii Nikona nauczycie się swobodnie poruszać na tym polu i wykonywać formalne portrety do wszelkich celów Public Relations.
0
21 Paź 2016
W październiku rynek wydawniczy nie przestaje nas zachwycać mnogością powstających publikacji. Pod koniec tego miesiąca możemy spodziewać się kolejnej premiery książki – tym razem z fotografiami Eugène Atgeta.
0
21 Paź 2016
Spider Holster, firma produkująca paski i uchwyty dla aparatów, zaprezentowała SpiderLight Holster - wygodny i funkcjonalny system do przenoszenia bezlusterkowców opierający się na zaczepach przy pasku.
0
20 Paź 2016
Kulinarny konkurs fotograficzny „Prosto z patelni” to dobra okazja, by pokazać, że upichcenie smakowitego kadru wcale nie musi być trudne! W kolejnych rozdziałach obalamy mity dotyczące sprzętu i podsuwamy Wam kilka praktycznych, kompozycyjnych wskazówek! Do dzieła!
0
najnowsze testy
Fujifilm X-T2 - test aparatu Fujifilm X-T2 - test aparatu ocena 86%
13 Paź 2016
Maciej Luśtyk
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm ma być propozycją, która sprosta oczekiwaniom zawodowych fotografów. Sprawdzamy ile prawdy jest w obietnicach producenta.
BenQ PV270 - test monitora BenQ PV270 - test monitora
11 Paź 2016
Kolejny model profesjonalnego monitora BenQ łączy funkcje przydatne przy edycji zdjęć i filmów. Czy przekona wymagających użytkowników?
Zobacz więcej testów
0
Jack Simon: "Większość moich najlepszych zdjęć powstała, gdy nie miałem żadnych oczekiwań"
Jack Simon jest psychiatrą z Północnej Kalifornii. Zaczął fotografować nieco ponad dziesięć lat temu, gdy zaczął mu się nudzić windsurfing. Fotografia uliczna stała się jego pasją, a dziś aparat ma zawsze przy sobie. Jest członkiem kolektywu Burn My Eye, ma również siedemdziesiąt dwa lata, dwójkę dorosłych dzieci i trzech wnuków.
1
19 Paź 2016
Strona internetowa z własnym portfolio to podstawa. Na rynku jest wiele serwisów, które chcą nam ułatwić jego stworzenie, który z nich jednak oferuje najwięcej możliwości? To zestawienie pomoże Wam wybrać ten, który najlepiej odpowiada waszym potrzebom.
0
19 Paź 2016
Photoshop i Lightroom to najbardziej popularne programy używane przy obróbce zdjęć, ale po trochu także dlatego, że na rynku wciąż trudno znaleźć realną alternatywę dla produktów Adobe, z których nie wszyscy są do końca zadowoleni. Jedną z nich może okazać się program Luminar firmy Macphun.
2
18 Paź 2016
Takiego zdania jest Związek Polskich Fotografów Przyrody. W oficjalnym stanowisku czytamy, że zapisy przygotowanej przez Ministerstwo Środowiska nowelizacji ustawy „budzą obawy obniżenia standardów ochrony polskiego dziedzictwa przyrodniczego oraz mogą bezpośrednio dotknąć wszystkich miłośników przyrody“.
0
10 Paź 2016
Fotograf wojenny to jeden z trudniejszych i najniebezpieczniejszych zawodów świata. Niemal o każdej porze i na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo i zagrożenie życia. Jednak dla Ruperta Frere’a, zawodowego żołnierza oraz profesjonalnego fotografa brytyjskiej armii, jest to chleb powszedni.
1
13 Paź 2016
„K miejsce ²“ to ekspozycja, która jest podsumowaniem projektu realizowanego przez kilkunastu wielkopolskich fotografów, tworzących inicjatywę FOTSPOT. Wernisaż odbędzie się 22 października w Poznaniu.
0
1 Wildlife Photographer of the Year 2016 - poznaliśmy zwycięzców 0 Piękno świata w mikroskali - najlepsze zdjęcia z konkursu Nikon’s Small World 2016 0 Hengki Koentjoro: „staram się uzyskać wrażenie surrealizmu“
Sesja studyjna - profesjonalny efekt za grosze
6 Paź 2016
Scott Kelby zaprasza za kulisy swojej sesji i podpowiada, czym zastąpić profesjonalne oświetlenie studyjne, kiedy masz ograniczony budżet?
0
Szepty i cienie Larrego Finka
5 Paź 2016
Najbardziej ekskluzywne imprezy są dla gwiazd, ale czym różnią się od przeciętnych domówek? Na zdjęciach Larrego Finka jest wszystko, co definiuje udane przyjęcie. Są sławy i ich zjawiskowe kolie, lśniące tkaniny, szampan i... markowe uśmiechy
0
Sztuka błyskania - piękno suchych roślin
4 Paź 2016
Szukasz pomysłu na wyjątkowe zdjęcia roślin w studio? Mandy Disher wyjaśnia, jak atrakcyjnie uchwycić suche kwiaty i trawy
0
Majestat koni na zdjęciach Katarzyny Okrzesik-Mikołajek
9 Paź 2016
Jan Wodziński
Laureatka konkursu fotograficznego National Geographic Polska opowiada nam o swojej pasji do fotografowania koni
0