0
8 Gru 2016
Ricoh zaprezentował nowy serwis, który oferować ma wszystko, czego oczekiwać mają fotografowie szukający rozwiązania, które pozwoliłoby im na efektywne zarządzanie materiałem z dowolnego urządzenia, oferowało backup w chmurze i łatwe dzielenie się zdjęciami w różnych serwisach.
0
8 Gru 2016
Pokazany po raz pierwszy wiosną 2015 roku aparat Light L16 od razu wywołał sensacje. Głównie za sprawą rewolucyjnej technologii obrazowania, na którą składa się aż 16 różnych modułów fotograficznych. Producent udostępnił na jego temat więcej szczegółów.
0
8 Gru 2016
Do salonów prasowych trafiło już najświeższe wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in. aż 20 stron inspiracji i poradników poświęconych fotografii przyrodniczej, wywiad z Artem Wolfe oraz obszerne testy tele-zoomów i statywów.
0
7 Gru 2016
Zestaw filtrów, wymarzone szkło czy nareszcie solidny statyw – nic tak nie cieszy fotografa jak kolejny gadżet, który wzbogaca arsenał i pozwala rozwijać fotograficzną pasję. Przez cały grudzień będziemy Wam podsyłać najciekawsze pomysły na gwiazdkowe foto-upominki. Od sympatycznych drobiazgów, po nowy zaawansowany korpus, na który przecież zasłużyliście!
0
8 Gru 2016
CosySpeed nie myśli zwalniać tempa. Firma zaprezentowała kolejną odsłonę niezwykle popularnego wśród fotografów ulicznych modelu z serii Camslinger. Nowy Streetomatic+ ma łączyć w sobie niewielki rozmiar z dużą funkcjonalnością.
0
najnowsze testy
Manfrotto Windsor Messenger M – test Manfrotto Windsor Messenger M – test
3 Gru 2016
Michał Chrzanowski
Nie przestajemy poszukiwać idealnej torby fotograficznej. Dziś szczegółowo przyjrzymy się modelowi Manfrotto Windsor, który ma łączyć  w sobie funkcjonalne rozwiązanie z klasycznym wzornictwem.
Fujifilm X-Pro2 - test aparatu [AKTUALIZACJA] Fujifilm X-Pro2 - test aparatu [AKTUALIZACJA]
2 Gru 2016
Michał Chrzanowski
Następca cenionego X-Pro1, to aparat zbudowany niemal od początku. Wyposażony został w usprawnioną matrycę, lepszy procesor i układ AF. Z kolei nowy firmware w wersji 2.00 ma sprawić, że aparat będzie jeszcze szybszy i wydajniejszy. Tak więc, czy Fujifilm X-Pro2 to wreszcie idealny kompaktowy klasyk?
Zobacz więcej testów
0
Camille Michel: "Istotne jest, by pokazywać swoje prace ludziom, których one dotyczą"
„Jestem francuską fotografką, członkinią agencji Hans Lucas. Mieszkam w Paryżu, ale wolę naturę i kamienne domki. Lubię robić zdjęcia, zimę, dziwne historie i daleką północ.” – tak Camille Michel przedstawia się na swojej stronie. W 2014 roku zrealizowała projekt Uummannaq, opowiadający o mieście na zachodnim wybrzeżu Grenlandii, zamieszkałym przez nieco ponad 1000 osób.
SERWIS SPECJALNY:
Fujifilm
Nie daj się nabrać na niską cenę, czyli jak kupować sprzęt foto w sieci!

Internet to dziś pierwszy krok na drodze do zakupu nowego sprzętu. Jak kupować z głową? Pytamy przedstawicieli czołowych sklepów na rynku.

Market czy sklep specjalistyczny? Gdzie kupować sprzęt foto (i dlaczego)

Choć coraz chętniej kupujemy przez internet, w kwestii sprzętu foto wciąż bardziej ufamy sklepom stacjonarnym. O to, co powinniśmy wiedzieć wybierając się na zakupy pytamy Piotra Kurdziela, przedstawiciela sklepu Foto-Plus.

Kosztowna oszczędność, czyli dlaczego aparaty Fujifilm warto kupować w sklepach partnerskich

Chcesz kupić aparat Fujifilm. Kuszą cię oferty z zagranicy? Niższa cena może jednak oznaczać sporo problemów.

0
7 Gru 2016
Jeśli jeszcze nie zgłębiłeś zależności pomiędzy przysłoną, czasem naświetlania a czułością matrycy to nic straconego. Dzięki platformie Photography Mapped w prosty i szybki sposób nauczysz się, jak efektywnie fotografować w trybie w pełni manualnym.
0
7 Gru 2016
Flickr opublikował zestawienie pokazujące jakich aparatów w mijającym 2016 roku najchętniej używali użytkownicy serwisu. Wynik można było przewidzieć, jednak jego skala jest niemałym zaskoczeniem.
0
2 Gru 2016
Reportaż prasowy to często bratobójcza walka. Jednak w obliczu kluczowych dla istnienia prasy wydarzeń fotografowie potrafią stanąć za sobą murem. Reporterzy z Korei Południowej zbojkotowali jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat i odłożyli aparaty.
0
2 Gru 2016
Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy do postprodukcji zamiast programów Adobe wolą używać aplikacji ze stajni Phase One. Właśnie ukazała się 10 odsłona popularnej aplikacji do edycji zdjęć RAW. Zobaczcie, co oferuje.
0
29 Lis 2016
Zestaw filtrów, wymarzone szkło czy nareszcie solidny statyw – nic tak nie cieszy fotografa jak kolejny gadżet, który wzbogaca arsenał i pozwala rozwijać fotograficzną pasję. Przez najbliższe trzy tygodnie, redaktorzy Fotopolis będą Wam podsuwać najciekawsze pomysły na gwiazdkowe foto-upominki. Od sympatycznych drobiazgów, po nowy zaawansowany korpus, na który przecież zasłużyliście!
1
0 „Memento Metro”, czyli pięć lat fotografowania codzienności w moskiewskim metrze 0 Najlepsze zdjęcia architektury minionego roku z konkursu Arcaid 2016 0 Artem Zhitenev: “Nie wolno się bać. Inaczej, ludzie pomyślą, że robisz coś złego”
Tatrzański majestat w obiektywie Kingi Stachury
21 Lis 2016
Jan Wodziński
Zdjęcie Kingi Stachury wykonane w Dolinie Pięciu Stawów Polskich to kolejny dowód ogromnego potencjału fotograficznego naszych wspaniałych Tatr!
1
Ben Hall - sowa podczas śnieżycy
30 Lis 2016
Zarejestrowanie zdjęcia płomykówki zwyczajnej podczas śnieżycy stanowiło prawdziwy test dla refleksu Bena Halla
0
Sportowa zima w obiektywie Denisa Klero
30 Lis 2016
Jan Wodziński
Zima jest już coraz bliżej - zobaczcie, jak przedstawił ją finalista tegorocznej edycji konkursu Red Bull Illume, Denis Klero
0
"Blank Space" - czarno-białe przestrzenie Roberta Cybulskiego
20 Lis 2016
Jan Wodziński
Utalentowany wrocławski fotograf i grafik - Robert Cybulski, opowiedział nam o swoim projekcie "Blank Space"
0