Światłomierz LUMU dostępny w sprzedaży w Polsce
4
Już 5 maja poznamy laureatów Grand Press Photo 2016
29 Kwi 2016
Za niecały tydzień w warszawie odbędzie się gala finałowa konkursu Grand Press Photo, na której poznamy nazwiska autorów najlepszych polskich zdjęć prasowych minionego roku. O nagrody walczy 66 fotografów.
0
Pentax K-1 - zdjęcia przykładowe
29 Kwi 2016
Pentax K-1 to długo oczekiwana pełnoklatkowa lustrzanka producenta. Zobaczcie, jak sprawdza się w boju. 
0
Sony opatentowało fotograficzną soczewkę kontaktową przyszłości
29 Kwi 2016
Wygląda na to, że pomysły rodem z filmów science-fiction niebawem staną się rzeczywistością. Niedawno z pomysłem na soczewkę z aparatem fotograficznym wyszedł Samsung, teraz do akcji wkracza Sony.
0
Leica M-D (Typ 262) - analogowa cyfra
28 Kwi 2016
Jak sprawić, by cyfrowy korpus dostarczał iście “analogowych” doznań? Nowa Leica M-D to powrót do korzeni fotografii, gdzie przed wciśnięciem spustu należało pomyśleć, a zdjęcia mogliśmy obejrzeć dopiero po wywołaniu.
1
Getty Images oskarża Google o ułatwianie kradzieży zdjęć
28 Kwi 2016
Od 3 lat internetowy gigant pozwala na podglądanie zdjęć w dużych rozmiarach w ramach swojej wyszukiwarki. Niepokoi to Getty Images, które widzi w tym niesprawiedliwą konkurencję i zachęcanie do kradzieży zdjęć.
0
najnowsze testy
Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD - test obiektywu Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD - test obiektywu
29 Kwi 2016
Michał Chrzanowski
Nowy Tamron to obiektyw kierowany do profesjonalistów. Został wyposażony w zaawansowany układ optyczny, stabilizację obrazu oraz metalowy i uszczelniony korpus. Jednak czy to wystarczy, by nowa konstrukcja zaskarbiła serca portrecistów?
Pentax K-1 - pierwsze wrażenia Pentax K-1 - pierwsze wrażenia
28 Kwi 2016
Michał Chrzanowski
Pentax K-1 to pierwsza pełnoklatkowa lustrzanka firmy. Jednak, czy 36-milionowa matryca, usprawniony autofokus, stabilizacja i uszczelniony korpus przekonają do siebie potencjalnych nabywców?
Zobacz więcej testów
0
Richard Tuschman – Pewnego razu na Kazimierzu...
Amerykański fotograf w swojej pracowni w Nowym Jorku odtworzył własnoręcznie przestrzenie, które zapamiętał z podróży do krakowskiej dzielnicy Kazimierz.
POLSKA ULICZNIE 2016 - znamy finalistów!
1
Polski street: Ania Kłosek
21 Kwi 2016
Ania Kłosek jest fotografką-podróżniczką. Ze swoich podróży nie przywozi jednak typowych turystycznych kadrów. Gdziekolwiek jest, zawsze poluje na niebanalne zdjęcia uliczne.
2
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2016
19 Kwi 2016
Już po raz setny przyznano Nagrody Pulitzera. W kategoriach fotograficznych zostali wyróżnieni fotoreporterzy The New York Times, cała redakcja Thomson Reuters oraz Jessica Rinaldi z The Boston Globe.
0
Malediwy, świat nieznany 
– w podróży z Fujifilm X-Pro2
13 Kwi 2016
Myślisz Malediwy i widzisz rzędy domków na spokojnej tafli turkusowej wody. W rzeczywistości nie ma to jednak nic wspólnego z prawdziwym życiem mieszkańców tego rajskiego archipelagu.
2
Marta Zgierska - projekt bardzo osobisty
12 Kwi 2016
„Nie musimy tego cyklu czytać jako historii o dziewczynie, która miała wypadek samochodowy. Możemy, ale to tylko jedna z możliwości. Ta najłatwiejsza“
0
POYi 2016 – kawa na ławę, czyli o wynikach subiektywnie
11 Kwi 2016
Pictures of the Year international to amerykański odpowiednik World Press Photo, choć o dłuższej niż WPP tradycji. Wyniki tegorocznej edycji można podsumować w zasadzie w 5 krótkich punktach.
1
0 Najciekawsze zgłoszenia z konkursu National Geographic Travel Photographer of the Year 2016 0 Maria Svarbova: Swimming Pool 0 Francesco Merlini: Le Tchad Dense
"The Last" Przemysława Kruka - historia wyjątkowego rolnika z Jury
19 Kwi 2016
Antoni Żółciak
"The Last" to krótka opowieść o jednym z ostatnich, tradycyjnie pracujących rolników z Jury Krakowsko-Częstochowskiej
0
Aneta Pawska i jej zaczarowany świat
15 Kwi 2016
Antoni Żółciak
To artystka wielowymiarowa. Aneta Pawska fotografuje, stylizuje i projektuje ubrania. Potrafi też wszystko to złożyć w zgrabną, wciągającą całość
0
Baśnie braci Grimm w obiektywie Kiliana Schoenbergera
24 Kwi 2016
Antoni Żółciak
Kilian Schoenberger szuka w Europie miejsc, które oddają ducha baśni braci Grimm
0
Hiroshi Sugimoto - naturalna iluzja
23 Kwi 2016
Bownik
Japońska fotografia długo pozostawała nieodkryta. Mimo to, urodzony w 1948 roku w Tokyo fotograf Hiroshi Sugimoto bardzo szybko stał się ważnym elementem sceny artystycznej
0