Impossible Project I-1 - więcej szczegółów
0
“Przesiedlone” - wystawa zdjęć Marie Dorigny
23 Maj 2016
Ponadludzkie zmęczenie i strach, ale także szczęście i nadzieja na lepsze jutro - tak w kilku słowach można opisać projekt “Przesiedlone” autorstwa Marie Dorigny. Wernisaż odbędzie się dziś wieczorem w Warszawie.
0
Broncolor Edge Mask i Focus 110 - nowe modyfikatory światła w ofercie
23 Maj 2016
W zeszłym tygodniu znany producent sprzętu oświetleniowego pokazał nowe lampy Siros L. Teraz oferta producenta została zaktualizowana także o nowe modyfikatory i dyfuzory: nakładki maskujące oraz parasolkę paraboliczną.
0
Lightroom Develop Preset Creator - twórz presety jednym kliknięciem
23 Maj 2016
Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się presety symulujące wygląd filmów analogowych. Program Lightroom Develop Preset Creator pozwoli stworzyć je jeszcze prościej i wprowadza do całego procesu element przypadkowości.
0
Przetestuj Fujifilm X70 i wygraj aparat natychmiastowy Instax Mini 70 - wyniki
20 Maj 2016
Poznaliśmy nazwiska osób, które wezmą udział w testach konsumenckich aparatu Fujifilm X70. Autor najlepszego tekstu otrzyma aparat Instax Mini 70.
0
Picturesqe - selekcja zdjęć szybsza o 80%
20 Maj 2016
Podczas całodniowej sesji wykonujemy niekiedy setki, a czasem i tysiące zdjęć. Ich selekcja to czasochłonny proces. Pomoże w tym program Picturesqe.
0
najnowsze testy
Pentax K-1 - test aparatu Pentax K-1 - test aparatu ocena 81%
20 Maj 2016
Michał Chrzanowski
Pentax K-1 to wiele rozwiązań, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zaawansowanych użytkowników – czy długo wyczekiwana cyfrowa pełna klatka okaże się sukcesem?
Nikon D500 - test aparatu Nikon D500 - test aparatu ocena 90%
13 Maj 2016
Maciej Luśtyk
Najnowsza lustrzanka Nikona aspiruje do miana najlepszego aparatu systemowego z matrycą APS-C na rynku. Sprawdźmy więc czy obietnice producenta pokrywają się z rzeczywistością i jak aparat wypada na tle konkurencji.
Zobacz więcej testów
0
Yoshinori Mizutani: Tokio w deszczu
Wyjątkowo graficzne i niecodzienne spojrzenie na swoje deszczowe miasto prezentuje nam Yoshinori Mizutani, japoński fotograf mieszkający i pracujący w Tokio.
SERWIS SPECJALNY:
Grand Press Photo
Andrzej Zygmuntowicz: Gazetom nie zależy na dobrej fotografii [WIDEO]

Za nami finał największego polskiego konkursu poświęconego fotografii prasowej. O wyniki i kondycję polskiego reportażu pytamy jednego z jurorów Grand Press Photo 2016, Andrzeja Zygmuntowicza.

Grand Press Photo 2016 – Rozczarowanie?

Wyniki Grand Press Photo poddały w wątpliwość to co do tej pory uważałam za dobrą fotografię prasową – komentuje ostatnią edycję największego w Polsce konkursu fotografii prasowej Joanna Kinowska.

Grand Press Photo 2016 – znamy laureatów

Dzisiaj dobiegła końca kolejna edycja konkursu Grand Press Photo. Podczas gali finałowej poznaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii oraz autora Zdjęcia Roku. Tytuł ten otrzymała fotografia autorstwa Dawida Zielińskiego.

Michał Matejko: OBCY - recenzja książki
0
System VC w stałkach Tamron – Jak sprawdza się w praktyce?
11 Maj 2016
Wbudowana stabilizacja to nie tylko większa szansa na nieporuszone zdjęcia w słabym świetle, ale - o czym często zapominamy - również zauważalnie lepszą jakość obrazu. Sprawdziliśmy, jak technologia VC sprawdza się w nowej linii jasnych stałek Tamron!
1
Kinowska: Odwagi Panie McCurry
15 Maj 2016
Mleko się rozlało. Wycierasz, ścierasz, ale niemiły zapach pozostaje. Legenda przyłapana na gorącym uczynku to oczywiście elektryzujący temat. Robi się cieplej na łączach, ale z tego przecież wynika coś bardzo ważnego.
17
Polska Ulicznie 2016 - wyniki
14 Maj 2016
Ponad 4 tysiące zdjęć zgłoszonych przez blisko tysiąc fotografów. Spośród nich najlepszą okazała się  Monika Krzyszkowska, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Polska Ulicznie 2016”,w którym co roku prezentowana jest najlepsza fotografia uliczna powstającą w Polsce.
7
Czytelnia fotografii - nowe miejsce na mapie Warszawy
2 Maj 2016
W stolicy powstała jedyna w Polsce czytelnia fotograficzna, która za darmo udostępnia ponad 600 albumów, photobookow i opracowań dotyczących fotografowania.
10
Czy(m) street photo różni się od reportażu?
1 Maj 2016
Czym jest Street Photo? O definicję tego gatunku od lat toczą się boje. Dlatego aby choć zbliżyć się do sedna sprawy, postanowiliśmy zapytać o zdanie 5 fotografów: Wojtka Wieteskę, Damiana Chrobaka, Tomasza Lazara, Maćka Jeziorka i Martę Rybicką
9
0 Stworzyć moment - eksplodujące klasyki motoryzacji Fabiana Oefnera 0 Frank Herfort : „Time in Between” 0 W środku huraganu – Woodstock w obiektywie Grzegorza Dembińskiego
Elliott Erwitt - "Wolę, by moje fotografie były śmieszne, niż tragiczne"
1 Maj 2016
Choć ma na karku 86 lat, nadal aktywnie fotografuje. Rozmawiamy z żywą legendą Agencji Magnum - fotografem, który do historii przeszedł dzięki zdjęciom prezydentów i... psów!
0
"The Last" Przemysława Kruka - historia wyjątkowego rolnika z Jury
19 Kwi 2016
Antoni Żółciak
"The Last" to krótka opowieść o jednym z ostatnich, tradycyjnie pracujących rolników z Jury Krakowsko-Częstochowskiej
0
Aneta Pawska i jej zaczarowany świat
15 Kwi 2016
Antoni Żółciak
To artystka wielowymiarowa. Aneta Pawska fotografuje, stylizuje i projektuje ubrania. Potrafi też wszystko to złożyć w zgrabną, wciągającą całość
0
Baśnie braci Grimm w obiektywie Kiliana Schoenbergera
24 Kwi 2016
Antoni Żółciak
Kilian Schoenberger szuka w Europie miejsc, które oddają ducha baśni braci Grimm
0