Bezpłatne warsztaty dla kreatywnych w iSpot Arkadia
0
Grand Press Photo 2016 - znamy już nazwiska nominowanych fotografów
5 Maj 2016
Dziś wieczorem na gali finałowej Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2016 poznamy laureatów tegorocznego konkursu. Zobaczcie pełną listę nominowanych osób w kategorii zdjęcie pojedyncze, fotoreportaż i projekt dokumentalny.
0
Peak Design Everyday Messenger 13 - kompaktowy wymiar, duża funkcjonalność
5 Maj 2016
Po dużym sukcesie modelu Everyday Messenger firma Peak Design postanowiła zaprezentować jego mniejszą i bardziej kompaktową wersję.
0
Voigtländer Super Wide-Heliar 15 mm f/4.5 Apherical III E już w sprzedaży
5 Maj 2016
Po raz pierwszy o nowych szerokokątnych obiektywach do systemu Sony E usłyszeliśmy pod koniec zeszłego roku. Do sprzedaży właśnie trafił pierwszy i najwęższy z nich - Super Wide-Heliar 15 mm f/4.5.
0
B+W UV PRO - pozbądź się grzyba z obiektywów i aparatów
5 Maj 2016
Przechowywanie sprzętu fotograficznego w złych warunkach może sprawić, że pojawi się na nim grzyb. Z pomocą przychodzi firma B+W, która twierdzi, że jej nowe urządzenie jest w stanie skutecznie wyeliminować bakterie odpowiadające za jego powstawanie.
2
Majowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
4 Maj 2016
Do kiosków trafiło już najświeższe wydanie magazynu Digital Camera Polska, którego tematem numeru jest fotografia uliczna. Poza tym nie zabrakło też interesujących wywiadów, testów oraz ciekawych poradników.
0
najnowsze testy
Canon EOS 80D - test aparatu Canon EOS 80D - test aparatu ocena 84%
29 Kwi 2016
Maciej Luśtyk
Na następcę “siedemdziesiątki” producent kazał nam czekać długo, bo ponad 3 lata. Sprawdźmy więc, jak zmieniły się możliwości nowego korpusu i jak EOS 80D wypada na tle rosnących w siłę zaawansowanych bezlusterkowców!
Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD - test obiektywu Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD - test obiektywu ocena 80%
29 Kwi 2016
Michał Chrzanowski
Nowy Tamron to obiektyw kierowany do profesjonalistów. Został wyposażony w zaawansowany układ optyczny, stabilizację obrazu oraz metalowy i uszczelniony korpus. Jednak czy to wystarczy, by nowa konstrukcja zaskarbiła serca portrecistów?
Zobacz więcej testów
0
Ukryte piękno ptasich piór w obiektywie fotografa National Geographic
Robert Clark jest autorem kilkudziesięciu okładek magazynu National Geographic i setek zdjęć, które ilustrowały pojawiające się w nim artykuły. Najnowsza książka fotografa odkrywa hipnotyczne piękno i funkcjonalność pozornie prostej rzeczy - ptasich piór.
Czy(m) street photo różni się od reportażu?
8
POLSKA ULICZNIE 2016 - znamy finalistów!
27 Kwi 2016
Jury wyłoniło autorów najlepszych zdjęć w największym w Polsce konkursie fotografii ulicznej, organizowanym przez Polish Street Photography oraz Fotopolis.pl.
1
Polski street: Ania Kłosek
21 Kwi 2016
Ania Kłosek jest fotografką-podróżniczką. Ze swoich podróży nie przywozi jednak typowych turystycznych kadrów. Gdziekolwiek jest, zawsze poluje na niebanalne zdjęcia uliczne.
2
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2016
19 Kwi 2016
Już po raz setny przyznano Nagrody Pulitzera. W kategoriach fotograficznych zostali wyróżnieni fotoreporterzy The New York Times, cała redakcja Thomson Reuters oraz Jessica Rinaldi z The Boston Globe.
2
Malediwy, świat nieznany 
– w podróży z Fujifilm X-Pro2
13 Kwi 2016
Myślisz Malediwy i widzisz rzędy domków na spokojnej tafli turkusowej wody. W rzeczywistości nie ma to jednak nic wspólnego z prawdziwym życiem mieszkańców tego rajskiego archipelagu.
2
Marta Zgierska - projekt bardzo osobisty
12 Kwi 2016
„Nie musimy tego cyklu czytać jako historii o dziewczynie, która miała wypadek samochodowy. Możemy, ale to tylko jedna z możliwości. Ta najłatwiejsza“
0
0 Nick Brandt – Kenia, której już nie ma... 0 Travel Photographer Asia 2016 – poznaliśmy laureatów 0 Owise Abuzaid: „Wszędzie zauważam sprzeczności”
Elliott Erwitt - "Wolę, by moje fotografie były śmieszne, niż tragiczne"
1 Maj 2016
Choć ma na karku 86 lat, nadal aktywnie fotografuje. Rozmawiamy z żywą legendą Agencji Magnum - fotografem, który do historii przeszedł dzięki zdjęciom prezydentów i... psów!
0
"The Last" Przemysława Kruka - historia wyjątkowego rolnika z Jury
19 Kwi 2016
Antoni Żółciak
"The Last" to krótka opowieść o jednym z ostatnich, tradycyjnie pracujących rolników z Jury Krakowsko-Częstochowskiej
0
Aneta Pawska i jej zaczarowany świat
15 Kwi 2016
Antoni Żółciak
To artystka wielowymiarowa. Aneta Pawska fotografuje, stylizuje i projektuje ubrania. Potrafi też wszystko to złożyć w zgrabną, wciągającą całość
0
Baśnie braci Grimm w obiektywie Kiliana Schoenbergera
24 Kwi 2016
Antoni Żółciak
Kilian Schoenberger szuka w Europie miejsc, które oddają ducha baśni braci Grimm
0