Atak na Zdjęcie Roku Grand Press Photo [Aktualizacja]
0
Filmujesz z powietrza? Wchodzą kluczowe zmiany w prawie dla „droniarzy”
30 Sie 2016
7 września wchodzi w życie nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Przyniesie ono wiele zmian dla osób wykorzystujących drony. I to nie zależnie czy robią to zarobkowo czy dla własnej przyjemności. Co zrobić?
0
Sony FE 50 mm F2,8 Macro - nowy pełnoklatkowy standard
30 Sie 2016
Odwzorowanie obrazu w skali 1:1, zaawansowany układ optyczny oraz uszczelniony korpus to najważniejsze cechy zaprezentowanego dziś modelu Sony FE 50 mm F2,8 Macro.
0
EyeEm Photography Awards 2016 - wyniki
30 Sie 2016
Tegoroczna edycja konkursu EyeEm Photography Awards dobiegła końca. Na berlińskiej gali organizatorzy ogłosili zwycięzców pięciu kategorii oraz wyłonili Fotografa Roku 2016, którym został 28-letni Francuz, Zacharie Rabehi.
0
Bijące serce Nowego Jorku na filmie 8K
30 Sie 2016
Jansoli prezentując kolejny imponujący timelapse powrócił w wielkim stylu. Tym razem pokazał żywiołowy puls Nowego Jorku i to w jakości 8K.
0
Nie żyje Andrzej Georgiew, jeden z czołowych polskich portrecistów
29 Sie 2016
Dziś w wieku 53 lat zmarł Andrzej Georgiew - słynny portrecista aktorów, pisarzy, muzyków, celebrytów oraz ludzi biznesu.
0
najnowsze testy
Mitakon Speedmaster 35 mm f/0.95 II - test obiektywu Mitakon Speedmaster 35 mm f/0.95 II - test obiektywu
26 Sie 2016
Michał Chrzanowski
Wyższa rozdzielczość oraz lepsze korygowanie wad układu optycznego to najważniejsze usprawnienia Mitakona Speedmaster 35 mm f/0.95 II - drugiej generacji ultrajasnego obiektywu przeznaczonego do bezlusterkowców z matrycą APS-C.
Canon EOS 5D Mark IV - pierwsze wrażenia Canon EOS 5D Mark IV - pierwsze wrażenia
25 Sie 2016
Maciej Luśtyk
Zaprezentowany dziś kontynuator popularnej serii EOS 5D to jedna z najgorętszych premier roku. Czy jednak nowy model będzie w stanie spełnić oczekiwania fotografów i dumnie reprezentować dziedzictwo jednej z najlepiej sprzedających się linii współczesnych lustrzanek?
Zobacz więcej testów
0
Fabien Fourcaud: „Nigdy nie usuwam ludzi z moich zdjęć”
W okresie wakacyjnym nadmorskie restauracje, kawiarnie, plaże, sklepy i boiska cieszą się ogromną popularnością. Poza sezonem, turystyczne miejscowości straszą pustką. Mało który turysta jednak miał okazję doświadczyć specyficznej atmosfery, jaka wtedy w nich panuje.
Kolejny ambasador Fujifilm udostępnił prawie 30 darmowych presetów
0
Przetestuj monitor BenQ SW2700PT - opinia Grzegorza Ciepiela
26 Sie 2016
Pod koniec lipca wspólnie z firmą BenQ wystartowaliśmy z konkursem, którego laureaci mieli szansę przetestować profesjonalny monitor BenQ i wygrać zestaw do profilowania X-Rite ColorChecker Passport. Przedstawiamy Wam opinię pierwszego testującego - Grzegorza Ciepiela.
0
RANKING: 5 najlepszych obiektywów do twojego Olympusa
24 Sie 2016
W tym miesiącu mija 8 lat od powstania systemu Mikro Cztery Trzecie. Przez ten czas udało nam się przetestować wszystkie obiektywy z linii M.Zuiko PREMIUM i PRO. To dobry moment na sprawdzenie, które konstrukcje okazały się najlepsze.
0
7 złotych rad Jimmy'ego Nelsona, fotografa National Geographic [wideo]
23 Sie 2016
Przez ostatnie 31 lat podróżował i dokumentował najwspanialsze zakątki naszej planety. Teraz Jimmy Nelson, fotograf NatGeo, podzieli się z Wami siedmioma inspirującymi lekcjami, które warto zapamiętać na całe życie.
0
Wszystkie rozmiary zdjęć do mediów społecznościowych na jednej infografice
19 Sie 2016
W dzisiejszych czasach praca fotografa wymaga sprawnego poruszania się w mediach społecznościowych, które stają się naszą wizytówką. Warto więc zadbać by nasze profile wyglądały profesjonalnie. W odpowiednim przygotowaniu zdjęć pomoże wam infografika przygotowana przez Mainstreethost.
0
Rozszerz możliwości swojej lustrzanki instalując dodatkowe profile kolorystyczne
18 Sie 2016
Wielu z nas na etapie postprodukcji używa presetów symulujących filmy analogowe. Niewielu jednak wie, że podobne efekty możemy uzyskać bezpośrednio w aparacie, instalując dodatkowe profile kolorystyczne.
4
0 EyeEm Photography Awards 2016 - wyniki 0 Najlepsze finałowe zdjęcia konkursu Bird Photographer Of The Year 0 Magiczny świat Daniela Beltrá
Dan Rubin - "Fotografowie stają się coraz bardziej wszechstronni"
21 Lip 2016
O doświadczeniach zawodowych rozmawiamy z prekursorem "iPhonografii", Danem Rubinem
0
Zapal światła miasta o zachodzie słońca
18 Lip 2016
Kolory zachodzącego słońca i rozświetlone miasto jednocześnie? Scott Kelby podpowiada, jak w efektowny sposób sfotografować miejski krajobraz!
2
Sebastião Salgado - zobacz, co tracimy z dnia na dzień
24 Lip 2016
Joanna Kinowska
Sebastião Salgado ma dziś status legendy. W Polsce jego prace ostatni raz można było zobaczyć w 2004 roku, gdy dopiero rozpoczynał pracę nad słynnym cyklem Genesis. Tę monumentalną wystawę można do 7 sierpnia oglądać w lubelskim Centrum Spotkania Kultur
0
Sztuka błyskania - finezja w studio
22 Lip 2016
Z im większej liczby lamp korzystasz w studiu, tym bardziej subtelne powinno być emitowane przez nie światło
0