Majowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
0
COVR Photo - dyskretne fotografowanie smartfonem
4 Maj 2016
Na rynku akcesoriów jest wiele rozwiązań, które ułatwiają fotografowanie smartfonem. Do jednych z takich urządzeń można zaliczyć COVR Photo - obudowę do iPhone’a, która ma zrewolucjonizować fotografię mobilną.
0
GoPro udostępnia 2 nowe aplikacje, które sprawią, że montaż stanie się prosty
4 Maj 2016
Miłośnicy sportów pokochali swobodę filmowania i odporność jaką oferują kamery sportowe. Niestety kwestia montażu nagranego materiału pozostaje tak samo skomplikowana jak w przypadku zwykłych kamer. Zmienić to mają nowe aplikacje producenta.
0
Dead Sea. Opowieści o pozorności śmierci
4 Maj 2016
Walka życia ze śmiercią, dobra ze złem - tak w kilku słowach można opisać projekt “Dead Sea. Opowieści o pozorności śmierci” autorstwa Waldemara Zdrojewskiego. Wystawę zdjęć można już oglądać w Państwowym Muzeum Etnograficznym.
0
Paxis Pickett - mechaniczny plecak z błyskawicznym dostępem do sprzętu
4 Maj 2016
Plecaki z wysuwanym modułem na sprzęt nie są nowym pomysłem, jednak projekt firmy Paxis przenosi tę funkcjonalność na wyższy poziom.
0
Nabór zgłoszeń do Przeglądu Portfolio w ramach MFK 2016 tylko do 5 maja
4 Maj 2016
Już jutro mija termin nadsyłania zgłoszeń do XI Przeglądu Portfolio, odbywającego się w ramach tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie.
0
najnowsze testy
Canon EOS 80D - test aparatu Canon EOS 80D - test aparatu ocena 84%
29 Kwi 2016
Maciej Luśtyk
Na następcę “siedemdziesiątki” producent kazał nam czekać długo, bo ponad 3 lata. Sprawdźmy więc, jak zmieniły się możliwości nowego korpusu i jak EOS 80D wypada na tle rosnących w siłę zaawansowanych bezlusterkowców!
Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD - test obiektywu Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD - test obiektywu
29 Kwi 2016
Michał Chrzanowski
Nowy Tamron to obiektyw kierowany do profesjonalistów. Został wyposażony w zaawansowany układ optyczny, stabilizację obrazu oraz metalowy i uszczelniony korpus. Jednak czy to wystarczy, by nowa konstrukcja zaskarbiła serca portrecistów?
Zobacz więcej testów
0
Travel Photographer Asia 2016 – poznaliśmy laureatów
Tysiące nadesłanych zdjęć, spośród nich najlepszą okazała się monochromatyczna fotografia autorstwa Wong Yen Sin’a. Jednak wśród prac zakwalifikowanych do ścisłego finału nie zabrakło także polskiego akcentu.
POLSKA ULICZNIE 2016 - znamy finalistów!
1
Polski street: Ania Kłosek
21 Kwi 2016
Ania Kłosek jest fotografką-podróżniczką. Ze swoich podróży nie przywozi jednak typowych turystycznych kadrów. Gdziekolwiek jest, zawsze poluje na niebanalne zdjęcia uliczne.
2
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2016
19 Kwi 2016
Już po raz setny przyznano Nagrody Pulitzera. W kategoriach fotograficznych zostali wyróżnieni fotoreporterzy The New York Times, cała redakcja Thomson Reuters oraz Jessica Rinaldi z The Boston Globe.
0
Malediwy, świat nieznany 
– w podróży z Fujifilm X-Pro2
13 Kwi 2016
Myślisz Malediwy i widzisz rzędy domków na spokojnej tafli turkusowej wody. W rzeczywistości nie ma to jednak nic wspólnego z prawdziwym życiem mieszkańców tego rajskiego archipelagu.
2
Marta Zgierska - projekt bardzo osobisty
12 Kwi 2016
„Nie musimy tego cyklu czytać jako historii o dziewczynie, która miała wypadek samochodowy. Możemy, ale to tylko jedna z możliwości. Ta najłatwiejsza“
0
POYi 2016 – kawa na ławę, czyli o wynikach subiektywnie
11 Kwi 2016
Pictures of the Year international to amerykański odpowiednik World Press Photo, choć o dłuższej niż WPP tradycji. Wyniki tegorocznej edycji można podsumować w zasadzie w 5 krótkich punktach.
1
0 Owise Abuzaid: „Wszędzie zauważam sprzeczności” 0 Richard Tuschman – Pewnego razu na Kazimierzu... 0 Najciekawsze zgłoszenia z konkursu National Geographic Travel Photographer of the Year 2016
Elliott Erwitt - "Wolę, by moje fotografie były śmieszne, niż tragiczne"
1 Maj 2016
Choć ma na karku 86 lat, nadal aktywnie fotografuje. Rozmawiamy z żywą legendą Agencji Magnum - fotografem, który do historii przeszedł dzięki zdjęciom prezydentów i... psów!
0
"The Last" Przemysława Kruka - historia wyjątkowego rolnika z Jury
19 Kwi 2016
Antoni Żółciak
"The Last" to krótka opowieść o jednym z ostatnich, tradycyjnie pracujących rolników z Jury Krakowsko-Częstochowskiej
0
Aneta Pawska i jej zaczarowany świat
15 Kwi 2016
Antoni Żółciak
To artystka wielowymiarowa. Aneta Pawska fotografuje, stylizuje i projektuje ubrania. Potrafi też wszystko to złożyć w zgrabną, wciągającą całość
0
Baśnie braci Grimm w obiektywie Kiliana Schoenbergera
24 Kwi 2016
Antoni Żółciak
Kilian Schoenberger szuka w Europie miejsc, które oddają ducha baśni braci Grimm
0