Helium Core - zamień iPhone’a w uniwersalny kombajn do filmowania
0
Instagram testuje konta biznesowe - nowe możliwości dla fotografów?
6 Maj 2016
Twórcy Instagrama testują konta premium, które na przestrzeni kilku miesięcy zawitają w popularnej aplikacji. Nowa funkcjonalność to też nowe możliwości promocji dla fotografów.
0
Weronika Krawczuk i seryjni mordercy PRL-u
6 Maj 2016
Zapraszamy na wernisaż wystawy laureatki 5-boju fotograficznego 2014, Weroniki Krawczuk. Na ekspozycji “Obok”, pokazywanej w ramach Kraków Photo Fringe zaprezentowane zostaną prace z cyklu podejmującego temat seryjnych morderców działających w powojennej Polsce.
0
Bałtycki plener fotograficzny z Tokiną
6 Maj 2016
Tokina, wraz z projektem fotowarsztaty.com, zapraszają na plener fotograficzny nad Bałtykiem. Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina, filtry Hoya i Cokin oraz statywy Triopo.
0
URBAN International Photo Awards 2016 - pozostał niespełna miesiąc na zgłoszenia
6 Maj 2016
Pozostało niewiele czasu na wzięcie udziału w konkursie URBAN 2016, który jest skierowany do miłośników fotografii ulicznej. Główną nagrodą jest 1000 euro. Prace można zgłaszać do końca miesiąca.
0
Szeroki kąt i teleobiektyw do Samsung Galaxy S7 i S7 edge
6 Maj 2016
Samsung zaprezentował dwa dedykowane obiektywy do modeli Galaxy S7 i S7 edge. Dzięki nim fotografowanie smartfonem ma stać się jeszcze efektywniejsze.
0
najnowsze testy
Canon EOS 80D - test aparatu Canon EOS 80D - test aparatu ocena 84%
29 Kwi 2016
Maciej Luśtyk
Na następcę “siedemdziesiątki” producent kazał nam czekać długo, bo ponad 3 lata. Sprawdźmy więc, jak zmieniły się możliwości nowego korpusu i jak EOS 80D wypada na tle rosnących w siłę zaawansowanych bezlusterkowców!
Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD - test obiektywu Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD - test obiektywu ocena 80%
29 Kwi 2016
Michał Chrzanowski
Nowy Tamron to obiektyw kierowany do profesjonalistów. Został wyposażony w zaawansowany układ optyczny, stabilizację obrazu oraz metalowy i uszczelniony korpus. Jednak czy to wystarczy, by nowa konstrukcja zaskarbiła serca portrecistów?
Zobacz więcej testów
0
Ukryte piękno ptasich piór w obiektywie fotografa National Geographic
Robert Clark jest autorem kilkudziesięciu okładek magazynu National Geographic i setek zdjęć, które ilustrowały pojawiające się w nim artykuły. Najnowsza książka fotografa odkrywa hipnotyczne piękno i funkcjonalność pozornie prostej rzeczy - ptasich piór.
Czy(m) street photo różni się od reportażu?
8
POLSKA ULICZNIE 2016 - znamy finalistów!
27 Kwi 2016
Jury wyłoniło autorów najlepszych zdjęć w największym w Polsce konkursie fotografii ulicznej, organizowanym przez Polish Street Photography oraz Fotopolis.pl.
1
Polski street: Ania Kłosek
21 Kwi 2016
Ania Kłosek jest fotografką-podróżniczką. Ze swoich podróży nie przywozi jednak typowych turystycznych kadrów. Gdziekolwiek jest, zawsze poluje na niebanalne zdjęcia uliczne.
2
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2016
19 Kwi 2016
Już po raz setny przyznano Nagrody Pulitzera. W kategoriach fotograficznych zostali wyróżnieni fotoreporterzy The New York Times, cała redakcja Thomson Reuters oraz Jessica Rinaldi z The Boston Globe.
0
Malediwy, świat nieznany 
– w podróży z Fujifilm X-Pro2
13 Kwi 2016
Myślisz Malediwy i widzisz rzędy domków na spokojnej tafli turkusowej wody. W rzeczywistości nie ma to jednak nic wspólnego z prawdziwym życiem mieszkańców tego rajskiego archipelagu.
2
Marta Zgierska - projekt bardzo osobisty
12 Kwi 2016
„Nie musimy tego cyklu czytać jako historii o dziewczynie, która miała wypadek samochodowy. Możemy, ale to tylko jedna z możliwości. Ta najłatwiejsza“
0
1 Nick Brandt – Kenia, której już nie ma... 0 Travel Photographer Asia 2016 – poznaliśmy laureatów 0 Owise Abuzaid: „Wszędzie zauważam sprzeczności”
Elliott Erwitt - "Wolę, by moje fotografie były śmieszne, niż tragiczne"
1 Maj 2016
Choć ma na karku 86 lat, nadal aktywnie fotografuje. Rozmawiamy z żywą legendą Agencji Magnum - fotografem, który do historii przeszedł dzięki zdjęciom prezydentów i... psów!
0
"The Last" Przemysława Kruka - historia wyjątkowego rolnika z Jury
19 Kwi 2016
Antoni Żółciak
"The Last" to krótka opowieść o jednym z ostatnich, tradycyjnie pracujących rolników z Jury Krakowsko-Częstochowskiej
0
Aneta Pawska i jej zaczarowany świat
15 Kwi 2016
Antoni Żółciak
To artystka wielowymiarowa. Aneta Pawska fotografuje, stylizuje i projektuje ubrania. Potrafi też wszystko to złożyć w zgrabną, wciągającą całość
0
Baśnie braci Grimm w obiektywie Kiliana Schoenbergera
24 Kwi 2016
Antoni Żółciak
Kilian Schoenberger szuka w Europie miejsc, które oddają ducha baśni braci Grimm
0