Nieznane zdjęcia stolicy okresu PRL z archiwów bezpieki
0
20% rabatu na plan fotograficzny Adobe CC przy zakupie kalibratora i1 Display Pro
24 Sie 2016
Dobra wiadomość dla wszystkich planujących inwestycję w narzędzia pozwalające udoskonalić prace fotografa. Kalibrator i1 Dipslay Pro możemy teraz nabyć w promocyjnej cenie, a dodatkowo otrzymamy 20-procentowy rabat na usługi Adobe CC.
0
W czwartek ostatni seans tegorocznego Kina Letniego WJF - sylwetka Sally Mann
24 Sie 2016
Już jutro, 25 sierpnia na Placu Defilad w Warszawie odbędzie się projekcja ostatniego filmu z tegorocznej edycji pokazów filmowych Wszyscy Jesteśmy Fotografami. “To, co zostaje: Życie i twórczość Sally Mann” opowiada nie tylko o samej artystce, ale też stawia wiele pytań dotyczących roli współczesnej fotografii.
0
Edelkrone Wing – filmowe efekty w kompaktowym wydaniu
24 Sie 2016
Wing to najnowsze rozwiązanie Edelkrone - znanego producenta akcesoriów filmowych. Ten niewielki slider jest montowany na statyw i zapewnia płynny ruch kamery w trakcie nagrywania.
0
W DJI Arena nauczysz się latać dronami
24 Sie 2016
Często nauka latania dronami nie należy do najłatwiejszych. Jednak pod okiem ekspertów DJI będziemy w stanie szybko podszkolić swój warsztat i nauczyć się nowych powietrznych akrobacji. A to nie wszystko co ma do zaoferowania DJI Arena.
0
SmugMug uratuje prawie 200 mln zdjęć utraconych przez użytkowników serwisu Picturelife
23 Sie 2016
Picturelife jest już oficjalnie upadłą platformą. Przed jej użytkownikami stanęło widmo utraty blisko 200 milionów zdjęć. Tak się jednak nie stanie, ponieważ z pomocą postanowił przyjść serwis SmugMug.
0
najnowsze testy
Sony A68 - test aparatu Sony A68 - test aparatu ocena 74%
19 Sie 2016
Michał Chrzanowski
Sony A68 to najświeższy powiew w rodzinie SLT. Czy jednak 24-megapikselowa matryca APS-C, system 4D Focus, stabilizacja obrazu i zaawansowana ergonomia przekonają do siebie fotografów?
DJI Osmo - test kamery DJI Osmo - test kamery ocena 78%
12 Sie 2016
Maciej Luśtyk
Firmę DJI znamy głównie za sprawą popularnych dronów, ale producent chce dotrzeć do znacznie szerszego grona odbiorców niż tylko do amatorów filmowania z powietrza. A to za sprawą kamery DJI OSMO, która w założeniu ma być kompleksowym rozwiązaniem do realizacji materiałów wideo, wielu osobom będacym w stanie zastąpić zwykłą kamerę.
Zobacz więcej testów
0
Najlepsze finałowe zdjęcia konkursu Bird Photographer Of The Year
Ponad 6500 zgłoszeń nadesłanych z przeszło 40 krajów świata - spośród nich najlepszą pracę zaprezentował Andy Parkinson, który otrzymał tytuł Bird Photographer Of The Year 2016.
7 złotych rad Jimmy'ego Nelsona, fotografa National Geographic [wideo]
0
Wszystkie rozmiary zdjęć do mediów społecznościowych na jednej infografice
19 Sie 2016
W dzisiejszych czasach praca fotografa wymaga sprawnego poruszania się w mediach społecznościowych, które stają się naszą wizytówką. Warto więc zadbać by nasze profile wyglądały profesjonalnie. W odpowiednim przygotowaniu zdjęć pomoże wam infografika przygotowana przez Mainstreethost.
0
Zobacz, jak branża fotograficzna wyglądała w latach 70.
23 Sie 2016
Rynek fotografii zmienia się nieustannie i coraz bardziej dynamicznie. Czy to jednak ewolucja w dobrym kierunku? Zobacz jak robiło się to w latach 70. XX wieku.
0
Rozszerz możliwości swojej lustrzanki instalując dodatkowe profile kolorystyczne
18 Sie 2016
Wielu z nas na etapie postprodukcji używa presetów symulujących filmy analogowe. Niewielu jednak wie, że podobne efekty możemy uzyskać bezpośrednio w aparacie, instalując dodatkowe profile kolorystyczne.
4
Set.a.light 3D Studio - symulator, który pozwoli zaplanować sesję w najdrobniejszym szczególe
17 Sie 2016
By nauczyć się operować światłem, trzeba spędzić w studiu wiele godzin, a i tak za każdym razem dowiadujemy się czegoś nowego. We właściwym ustawieniu lamp pomagają diagramy udostępniane przez niektórych fotografów, jednak to wszystko nic w porównaniu z tym, co do zaoferowania ma wirtualny symulator set.a.light 3D Studio.
2
Co twoje zdjęcia mówią na temat twojego zdrowia psychicznego?
17 Sie 2016
Dobre zdjęcie zawiera w sobie cząstkę fotografa, który ją wykonał. Być może jednak z naszych zdjęć można dowiedzieć się o nas więcej niż nam się wydaje. Naukowcy z Harvardu przeprowadzili badanie wskazujące, że na podstawie zdjęć z Instagrama można z dużą skutecznością zdiagnozować depresję.
0
0 Magiczny świat Daniela Beltrá 0 Lori Nix “The City” - subtelne piękno katastrofy 11 Portrety olimpijczyków uchwycone aparatem wielkoformatowym
Dan Rubin - "Fotografowie stają się coraz bardziej wszechstronni"
21 Lip 2016
O doświadczeniach zawodowych rozmawiamy z prekursorem "iPhonografii", Danem Rubinem
0
Zapal światła miasta o zachodzie słońca
18 Lip 2016
Kolory zachodzącego słońca i rozświetlone miasto jednocześnie? Scott Kelby podpowiada, jak w efektowny sposób sfotografować miejski krajobraz!
2
Sebastião Salgado - zobacz, co tracimy z dnia na dzień
24 Lip 2016
Joanna Kinowska
Sebastião Salgado ma dziś status legendy. W Polsce jego prace ostatni raz można było zobaczyć w 2004 roku, gdy dopiero rozpoczynał pracę nad słynnym cyklem Genesis. Tę monumentalną wystawę można do 7 sierpnia oglądać w lubelskim Centrum Spotkania Kultur
0
Sztuka błyskania - finezja w studio
22 Lip 2016
Z im większej liczby lamp korzystasz w studiu, tym bardziej subtelne powinno być emitowane przez nie światło
0