Leica M-D (Typ 262) - analogowa cyfra
0
Getty Images oskarża Google o ułatwianie kradzieży zdjęć
28 Kwi 2016
Od 3 lat internetowy gigant pozwala na podglądanie zdjęć w dużych rozmiarach w ramach swojej wyszukiwarki. Niepokoi to Getty Images, które widzi w tym niesprawiedliwą konkurencję i zachęcanie do kradzieży zdjęć.
0
Mettle Speed Strap - fotograficzny pasek na rower
28 Kwi 2016
Zaczyna się sezon rowerowy. Jak wygodnie i bezpiecznie zabrać ze sobą aparat na wycieczkę? Pomoże Wam w tym specjalny pasek firmy Mettle Cycling.
3
ON1 Photo RAW - czy nadchodzi pogromca Lightrooma?
27 Kwi 2016
ON1 zaprezentowało nową wywoływarkę plików RAW, która ma być najszybszym, najbardziej elastycznym pod względem możliwości i wygodnym w obsłudze programem na rynku.
2
Hover Camera - pierwszy dron prawdziwie osobisty?
27 Kwi 2016
Czy w przyszłości za każdym z nas będzie podążał miniaturowy fotograficzny dron? Projekt firmy Zero Zero to urządzenie jakiego jeszcze nie było.
0
Polska premiera „Genesis” Sebastião Salgado
27 Kwi 2016
„Genesis” to fotograficzna podróż Sebastião Salgado do najdalszych zakątków planety. Już za miesiąc będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć wystawę aż 244 zdjęć wchodzących w skład tego wyjątkowego projektu.
1
najnowsze testy
Pentax K-1 - pierwsze wrażenia Pentax K-1 - pierwsze wrażenia
28 Kwi 2016
Michał Chrzanowski
Pentax K-1 to pierwsza pełnoklatkowa lustrzanka firmy. Jednak, czy 36-milionowa matryca, usprawniony autofokus, stabilizacja i uszczelniony korpus przekonają do siebie potencjalnych nabywców?
Panasonic Lumix TZ100 - test aparatu Panasonic Lumix TZ100 - test aparatu ocena 83%
23 Kwi 2016
Michał Chrzanowski
Panasonic Lumix TZ100 to przede wszystkim większa, 1-calowa matryca, obiektyw o uniwersalnym zakresie ogniskowych oraz filmy 4K. Sprawdzamy, czy takie parametry sprawią, że okaże się on bezkonkurencyjny na rynku zaawansowanych kompaktów.
Zobacz więcej testów
0
Najciekawsze zgłoszenia z konkursu National Geographic Travel Photographer of the Year 2016
Niedawno wystartował jeden z najbardziej interesujących konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. Zobaczcie najlepsze spośród dotychczas nadesłanych zgłoszeń.
PARTNER:
Olympus Pen-F
Olympus PEN-F - historia legendy

Aparaty z linii PEN większości osób kojarzą się z niewielkimi, zaawansowanymi cyfrówkami, ale historia serii sięga aż końca lat 50. XX wieku, gdy konstrukcja pewnego młodego inżyniera wywołała niemałą rewolucję w branży fotograficznej.

Dlaczego wciąż kręci nas retro? Zapytaliśmy ekspertów i designerów

Vintage miało być chwilową modą, okazało się jednym z najsilniejszych trendów ostatnich lat. Dowodem na to jest nowy Olympus PEN-F, stylistyką nawiązujący bezpośrednio do analogowego przodka z lat 60.

Piękny ale bestia, czyli nie tylko design

Najnowszy PEN to nie tylko elegancki i stylowy design. Nie dajcie się zwieść - ten wyjątkowy korpus skrywa najnowsze technologie, które pozwolą wyzwolić waszą kreatywność!

POLSKA ULICZNIE 2016 - znamy finalistów!
1
Polski street: Ania Kłosek
21 Kwi 2016
Ania Kłosek jest fotografką-podróżniczką. Ze swoich podróży nie przywozi jednak typowych turystycznych kadrów. Gdziekolwiek jest, zawsze poluje na niebanalne zdjęcia uliczne.
2
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2016
19 Kwi 2016
Już po raz setny przyznano Nagrody Pulitzera. W kategoriach fotograficznych zostali wyróżnieni fotoreporterzy The New York Times, cała redakcja Thomson Reuters oraz Jessica Rinaldi z The Boston Globe.
2
Malediwy, świat nieznany 
– w podróży z Fujifilm X-Pro2
13 Kwi 2016
Myślisz Malediwy i widzisz rzędy domków na spokojnej tafli turkusowej wody. W rzeczywistości nie ma to jednak nic wspólnego z prawdziwym życiem mieszkańców tego rajskiego archipelagu.
2
Marta Zgierska - projekt bardzo osobisty
12 Kwi 2016
„Nie musimy tego cyklu czytać jako historii o dziewczynie, która miała wypadek samochodowy. Możemy, ale to tylko jedna z możliwości. Ta najłatwiejsza“
0
POYi 2016 – kawa na ławę, czyli o wynikach subiektywnie
11 Kwi 2016
Pictures of the Year international to amerykański odpowiednik World Press Photo, choć o dłuższej niż WPP tradycji. Wyniki tegorocznej edycji można podsumować w zasadzie w 5 krótkich punktach.
1
0 Maria Svarbova: Swimming Pool 0 Francesco Merlini: Le Tchad Dense 0 Bram Paulussen: punkty są za styl!
"The Last" Przemysława Kruka - historia wyjątkowego rolnika z Jury
19 Kwi 2016
Antoni Żółciak
"The Last" to krótka opowieść o jednym z ostatnich, tradycyjnie pracujących rolników z Jury Krakowsko-Częstochowskiej
0
Aneta Pawska i jej zaczarowany świat
15 Kwi 2016
Antoni Żółciak
To artystka wielowymiarowa. Aneta Pawska fotografuje, stylizuje i projektuje ubrania. Potrafi też wszystko to złożyć w zgrabną, wciągającą całość
0
Baśnie braci Grimm w obiektywie Kiliana Schoenbergera
24 Kwi 2016
Antoni Żółciak
Kilian Schoenberger szuka w Europie miejsc, które oddają ducha baśni braci Grimm
0
Hiroshi Sugimoto - naturalna iluzja
23 Kwi 2016
Bownik
Japońska fotografia długo pozostawała nieodkryta. Mimo to, urodzony w 1948 roku w Tokyo fotograf Hiroshi Sugimoto bardzo szybko stał się ważnym elementem sceny artystycznej
0