Fotopolis.pl (
internetowy magazyn o fotografii mp strona główna      sm mapa serwisu
)



-
 
.
.SZUKANIE
.
.szukanie zaawansowane >
.
.
.BAZY DANYCH
. specyfikacje <
.
. słownik terminów <
.MENU GŁÓWNE
. w tym miesiącu <
.
. wystawy <
.
. konkursy <
.
. inne imprezy <
.
. galeria <
.
. forum <
.
. przegląd prasy <
.
. felieton <
.
. newsletter <
.
. kontakt <
.
. mapa serwisu <
.
. <
.
.REKLAMA
.
.
.NEWSLETTER
.
. txt      html
.
.CZŁONEK/MEMBER OF
DIWA AWARDS

.
.NASI PARTNERZY
 
Akademia Fotografii

Fotigo

Czarno-białe

Czarno-białe

.
.INNE IMPREZY
-
.kalendarium   >    inne imprezy powrót.
-
2009-12-14strony: 1
Spotkanie "Sally Mann nieustraszona" w Lublinie
Zapraszamy do lubelskiej "Chatki Żaka" na spotkanie poświęcone twórczości Sally Mann, które odbędzie się 16 grudnia. Poprowadzi je Marcin Sudziński.


Pracownia fotograficzna ACK UMCS zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu "Wokół Fotografii" zatytułowane "Sally Mann nieustraszona", O fotografiach z cyklu "What Remains" opowie Marcin Sudziński.

W programie: wykład monograficzny, krótkie omówienie metody mokrej płyty kolodionowej w kontekście poszukiwań Sally Mann oraz pokaz slajdów z albumu What Remains.

Zdjęcia amerykańskiej fotografki Sally Mann dotykają problemu śmierci, organicznego końca egzystencji, który dotyka wszystkiego co żyje. Mann formułuje problem używając stwierdzenia, które stanowić może jednocześnie pytanie: what remains. Rozmyślnie zastosowana technika mokrej płyty kolodionowej i archaiczne narzędzia fotograficzne mają umożliwić wniknięcie w materię rzeczywistości, dotknięcie tajemnicy i być może ujawnienie się niewidzialnego.

Podczas spotkania będzie można obejrzeć kamerę wielkoformatową na klisze 24x30 cm z obiektywem z drugiej połowy XIX w. i kasetą na szklane płyty, sprzęt jaki używany jest m.in. w procesie mokrego kolodionu.

Sally Mann ur. 1951 r. w Lexington (USA, Virginia) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie fotografii. Zaczęła fotografować na studiach. Oprócz dyplomu fotografa ukończyła również Ansel Adams Yosemite Workshop. Zawodową pracę etatowego fotografa zaczęła na Uniwersytecie w Lexington. Znana przede wszystkim z cyklu kontrowersyjnych zdjęć swoich dzieci "Immediate Family". W 2001 r. magazyn Times przyznał jej tytuł fotografki roku. Jej zdjęcia znajdują się w zbiorach znanych kolekcjonerów sztuki oraz licznych muzeach.

Marcin Sudziński ur. 1978r. w Lublinie, pszczelarz, animator kultury, kulturoznawca, muzyk, fotograf. Interesuje się historią i teorią fotografii, wystawia, publikuje. Współpracuje z artystami w kraju i za granicą. Pracuje w Lublinie w Ośrodku Brama Grodzka-Teatr NN, gdzie prowadzi pracownię oraz galerię fotografii. Fotografuje tradycyjnymi technikami używając starych wielkoformatowych kamer i obiektywów.

Spotkanie "Sally Mann nieustraszona"
Termin: 16.12, godz. 17:00

ACK UMCS "Chatka Żaka", Mała Scena
Lublin
autor: Marcin Grabowiecki
Słowa kluczowe: Sally Mann ACK UMCS "Chatka Żaka"


Podziel się tym artykułem:      
-
<- poprzedni artykuł następny artykuł ->
-

OSTATNIE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII...
2010-7-27"Arakimentari" w kinie letnim Galerii Camelot & Fundacji Imago Mundi
2010-7-20Dokument o Andersie Petersenie w kinie letnim Galerii Camelot
2010-7-14Dokument o Jocku Sturgesie w Krakowie
2010-7-07Film "Sfabrykowany Krajobraz" na dziedzińcu Galerii Camelot
2010-6-30Relacja z wietnamskiej fotoekspedycji Akademii Nikona
2010-6-30"Dzień amerykański" w Krakowie - wydarzenie towarzyszące wystawie "Andreas Feininger. Nowy York, lata czterdzieste"
2010-6-24Inauguracja Fotograficznego Kina Letniego
2010-6-22Worldwide Photo Walk w Polsce
2010-6-21Agencja NAPO - diaporama w Klubie Fotografii Prasowej
2010-6-15Spotkanie z Andrzejem Kramarzem i Weroniką Łodzińską w Gliwicach
-
( archiwum       > ) .
-
( wstecz       > ) . ( drukuj       > ) . ( do góry       > ) .
16:37    •    2010-7-30
.
.
.NAJNOWSZE TESTY
.
>
. .
Sigma DP2s - test
.
.
.
.
>
. .
Ricoh GR Digital III - test
.
.
.
.
>
. .
Panasonic Lumix FZ100 i LX5 - pierwsze zdjęcia przykładowe
.
.
.
.
>
. .
Panasonic Lumix LX5 i FZ100 - pierwsze wrażenia
.
.
.
.
>
. .
Sony NEX-5 - test
.
.
.
.TOP 10 APARATÓW
.
>
. .
Nikon D3S (80%)
.
.
.
.
>
. .
Nikon D3X (79%)
.
.
.
.
>
. .
Canon EOS 5D Mark II (77%)
.
.
.
.
>
. .
Canon EOS 7D (76%)
.
.
.
.
>
. .
Nikon D300s (76%)
.
.
.
.
>
. .
Canon EOS 550D (74%)
.
.
.
.
>
. .
Nikon D5000 (74%)
.
.
.
.
>
. .
Pentax K-x (73%)
.
.
.
.
>
. .
Canon EOS 500D (72%)
.
.
.
.
>
. .
Panasonic Lumix DMC-GF1 (71%)
.
.

o "top 10 aparatów"...
.
.
.
.ZOBACZ KONIECZNIE
zobacz

zobacz

.
.W TYM MIESIĄCU
.POLECAMY:
.
>
. .
"FLIGHTS 91_08" Wojtka Wieteski w Yours Gallery
.
.
.
.
>
. .
Fotografie Bolesława Augustisa w Białymstoku
.
.
.
.
>
. .
Wystawa młodych fotografów oraz przegląd portfolio w ramach "Migawek"
.
.
.
.
>
. .
Wystawa Andreasa Feiningera "Nowy York, lata czterdzieste" w Krakowie
.
.
.
.
>
. .
"Kurdystan" Michała Sity w Galerii Obok ZPAF
.
.
.
.
.ZDJĘCIE TYGODNIA
zdjęcie tygodnia
.
.
.REKLAMA
-
 
strona główna      mapa serwisu      kontakt


Copyright © SunHouseMedia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

ul. Sienna 82, 00-815 Warszawa
email: kontakt@fotopolis.pl

Wszystkie prawa do tekstów i ilustracji zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów bez pisemnej zgody Fotopolis.pl zabronione. Znaki firmowe, nazwy handlowe i wizerunki produktów wykorzystane zostały jedynie w celach informacyjnych.

wstecz      do góry


design by MediaRun Group
 
.