SmugMug uratuje prawie 200 mln zdjęć utraconych przez użytkowników serwisu Picturelife
0
Zobacz, w jaki sposób Associated Press relacjonowała igrzyska w Rio
23 Sie 2016
Igrzyska Olimpijskie już za nami, jednak zdjęcia wykonane podczas Olimpiady w Rio będą jeszcze przez wiele lat wzbudzały zachwyt i podziw. Zobaczcie kulisy pracy fotografów i edytorów agencji Associated Press.
0
Niebawem startuje TIFF Festival 2016 - co zobaczymy?
23 Sie 2016
1 września we Wrocławiu rusza 6. edycja TIFF Festival - jedno z najważniejszych polskich wydarzeń fotograficznych. Hasłem tegorocznej edycji będzie “Rivers & Roads”, a ekspozycje koncentrować będą się na tematyce podróży.
0
Czy fotografia kolorowa została stworzona z myślą o białych ludziach?
23 Sie 2016
To dość kontrowersyjna teza, jednak Vox Docs w krótkim dokumencie udowadnia, że najprawdopodobniej tak było.
0
Zobacz, jak branża fotograficzna wyglądała w latach 70.
23 Sie 2016
Rynek fotografii zmienia się nieustannie i coraz bardziej dynamicznie. Czy to jednak ewolucja w dobrym kierunku? Zobacz jak robiło się to w latach 70. XX wieku.
0
Najlepsze finałowe zdjęcia konkursu Bird Photographer Of The Year
22 Sie 2016
Ponad 6500 zgłoszeń nadesłanych z przeszło 40 krajów świata - spośród nich najlepszą pracę zaprezentował Andy Parkinson, który otrzymał tytuł Bird Photographer Of The Year 2016.
0
najnowsze testy
Sony A68 - test aparatu Sony A68 - test aparatu ocena 74%
19 Sie 2016
Michał Chrzanowski
Sony A68 to najświeższy powiew w rodzinie SLT. Czy jednak 24-megapikselowa matryca APS-C, system 4D Focus, stabilizacja obrazu i zaawansowana ergonomia przekonają do siebie fotografów?
DJI Osmo - test kamery DJI Osmo - test kamery ocena 78%
12 Sie 2016
Maciej Luśtyk
Firmę DJI znamy głównie za sprawą popularnych dronów, ale producent chce dotrzeć do znacznie szerszego grona odbiorców niż tylko do amatorów filmowania z powietrza. A to za sprawą kamery DJI OSMO, która w założeniu ma być kompleksowym rozwiązaniem do realizacji materiałów wideo, wielu osobom będacym w stanie zastąpić zwykłą kamerę.
Zobacz więcej testów
0
Magiczny świat Daniela Beltrá
Daniel Beltrá to hiszpański fotograf, który zatrzymuje w kadrze różne aspekty interakcji człowieka ze światem natury. W swoje fotografie, choć często przypominające abstrakcyjne malarstwo, prawie w ogóle nie ingeruje - chce, by ludzie ufali jego pracom.
Rozszerz możliwości swojej lustrzanki instalując dodatkowe profile kolorystyczne
4
Set.a.light 3D Studio - symulator, który pozwoli zaplanować sesję w najdrobniejszym szczególe
17 Sie 2016
By nauczyć się operować światłem, trzeba spędzić w studiu wiele godzin, a i tak za każdym razem dowiadujemy się czegoś nowego. We właściwym ustawieniu lamp pomagają diagramy udostępniane przez niektórych fotografów, jednak to wszystko nic w porównaniu z tym, co do zaoferowania ma wirtualny symulator set.a.light 3D Studio.
2
Co twoje zdjęcia mówią na temat twojego zdrowia psychicznego?
17 Sie 2016
Dobre zdjęcie zawiera w sobie cząstkę fotografa, który ją wykonał. Być może jednak z naszych zdjęć można dowiedzieć się o nas więcej niż nam się wydaje. Naukowcy z Harvardu przeprowadzili badanie wskazujące, że na podstawie zdjęć z Instagrama można z dużą skutecznością zdiagnozować depresję.
0
Portrety olimpijczyków uchwycone aparatem wielkoformatowym
17 Sie 2016
Fotografowanie aparatem wielkoformatowym nie jest łatwe. Tym bardziej jeśli mamy za zadanie sfotografować wiele osób w różnych lokalizacjach i terminach. Zobaczcie jak z portretami tegorocznych olimpijczyków poradził sobie fotograf Jay L. Clendenin.
11
Presety do Lightrooma stworzone przez ambasadora Fujifilm do pobrania za darmo
12 Sie 2016
Presety pozwalają szybko nałożyć na zdjęcia złożone efekty, a fotografowie powszechnie używają ich jako punktu wyjścia do dalszej obróbki. Zwykle musimy za nie zapłacić, zdarzają się jednak wyjątki. Samuel Zeller, ambasador marki fujifilm udostępnia swoje autorskie presety za darmo.
5
VSCO otwiera darmowe studio fotograficzne
11 Sie 2016
Presety i aplikacje VSCO znają już chyba wszyscy. Ale firma, oprócz pomocy w obróbce zdjęć, chce także wspierać rzeczywistą pracę fotografów i uruchamia darmowe, otwarte dla wszystkich studio fotograficzne w Nowym Jorku.
0
0 Najlepsze finałowe zdjęcia konkursu Bird Photographer Of The Year 0 Lori Nix “The City” - subtelne piękno katastrofy 11 Portrety olimpijczyków uchwycone aparatem wielkoformatowym
Dan Rubin - "Fotografowie stają się coraz bardziej wszechstronni"
21 Lip 2016
O doświadczeniach zawodowych rozmawiamy z prekursorem "iPhonografii", Danem Rubinem
0
Zapal światła miasta o zachodzie słońca
18 Lip 2016
Kolory zachodzącego słońca i rozświetlone miasto jednocześnie? Scott Kelby podpowiada, jak w efektowny sposób sfotografować miejski krajobraz!
1
Sebastião Salgado - zobacz, co tracimy z dnia na dzień
24 Lip 2016
Joanna Kinowska
Sebastião Salgado ma dziś status legendy. W Polsce jego prace ostatni raz można było zobaczyć w 2004 roku, gdy dopiero rozpoczynał pracę nad słynnym cyklem Genesis. Tę monumentalną wystawę można do 7 sierpnia oglądać w lubelskim Centrum Spotkania Kultur
0
Sztuka błyskania - finezja w studio
22 Lip 2016
Z im większej liczby lamp korzystasz w studiu, tym bardziej subtelne powinno być emitowane przez nie światło
0