0
27 Paź 2016
Na początku listopada Phaidon Press wydaje obszerny katalog albumów zawierających zdjęcia fotografów Magnum. Książkę można już zamówić w księgarni Bookoff.
0
27 Paź 2016
Mimo że tryby filmowe 4K stały się już standardem, nadal większość urządzeń konsumenckich pozwala nam w tym wypadku rejestrować materiał z prędkością tylko 30 kl./s. Zmienić to mają nowe matryce OmniVision.
0
27 Paź 2016
Media obiegła informacja o aresztowaniu Afganki, której portret, wykonany 30-lat temu przez Steve’a McCurryego jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zdjęć wszechczasów. Fotograf zabrał głos w tej sprawie.
0
27 Paź 2016
Dziś Apple ma zaprezentować nowe komputery, a tymczasem kilka godzin wcześniej swoje nowe flagowe produkty pokazał Microsoft, co z pewnością nieco przyćmi premiery urządzeń z jabłuszkiem. Tym bardziej, że komputer Surface Studio to prawdziwa bestia.
0
26 Paź 2016
iLUUN Air wyglądem przypomina zwykłą pamięć USB, jednak dzięki jednej ukrytej funkcji może okazać się świetnym rozwiązaniem dla użytkowników urządzeń mobilnych.
0
najnowsze testy
Canon EOS 5D Mark IV - test aparatu Canon EOS 5D Mark IV - test aparatu ocena 87%
21 Paź 2016
Michał Chrzanowski
Nowa matryca, system autofokusa zaczerpnięty z flagowego modelu, poprawiony tryb filmowy i udoskonalona ergonomia korpusu to główne cechy nowej odsłony linii 5D. Jednak czy to wystarczy, by rywalizować z zaawansowanymi lustrzankami konkurencji?
Fujifilm X-T2 - test aparatu Fujifilm X-T2 - test aparatu ocena 86%
13 Paź 2016
Maciej Luśtyk
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm ma być propozycją, która sprosta oczekiwaniom zawodowych fotografów. Sprawdzamy ile prawdy jest w obietnicach producenta.
Zobacz więcej testów
0
Daesung Lee: „Do jakiego świata należą bohaterzy moich zdjęć?“
W ciągu ostatnich trzydziestu lat w Mongolii wyschło setki rzek i jezior. Aż 25% powierzchni kraju zmieniło się niemal całkowitą pustynię. Przypominamy wykonaną w latach 2013-14 serię zdjęć koreańskiego fotografa Daesunga Lee, która w wymowny sposób obrazuje kryzys klimatyczny, zagrażający Mongolii i jej mieszkańcom.
0
26 Paź 2016
W dobie smartfonów przenośne źródła zasilania to dość popularny temat. Zwykle jednak ich wydajność pozostawia wiele do życzenia. Rewolucją ma być The Plug, który mimo kompaktowych rozmiarów ma być w stanie naładować przeciętną lustrzankę 30 razy.
0
25 Paź 2016
Do 30 listopada można nadsyłać zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu Grand Prix Fotofestiwal. Do wygrania 10 tys. złotych i wystawa podczas 16. edycji Fotofestiwalu w Łodzi.
0
24 Paź 2016
Jeśli nie macie co zrobić z milionem złotych, mamy dla Was dobrą wiadomość. Na aukcji aparatów organizowanej przez Westlicht już niedługo będzie można kupić najstarszy znany produkcyjny model aparatu Nikona.
0
24 Paź 2016
Wystartowała kolejna edycja ogólnoświatowego konkursu fotograficznego, organizowanego przez firmę Olympus. Zgłoszenia można nadsyłać do 10 stycznia 2017 roku, a do wygrania oprócz okrągłego miliona jenów będzie najnowszy bezlusterkowiec producenta, czyli najprawdopodobniej model OM-D E-M1 Mark II.
0
24 Paź 2016
Bruce Gilden to jeden z bardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych fotografów ulicznych na świecie. W kolejnym odcinku cotygodniowej serii „First Take” przygotowanej przez TIME wyjaśnia czym dla niego jest fotografia.
0
1 Landscape Photographer of the Year – znamy zwycięzców 1 Jack Simon: "Większość moich najlepszych zdjęć powstała, gdy nie miałem żadnych oczekiwań" 1 Wildlife Photographer of the Year 2016 - poznaliśmy zwycięzców
Sesja studyjna - profesjonalny efekt za grosze
6 Paź 2016
Scott Kelby zaprasza za kulisy swojej sesji i podpowiada, czym zastąpić profesjonalne oświetlenie studyjne, kiedy masz ograniczony budżet?
0
Szepty i cienie Larrego Finka
5 Paź 2016
Najbardziej ekskluzywne imprezy są dla gwiazd, ale czym różnią się od przeciętnych domówek? Na zdjęciach Larrego Finka jest wszystko, co definiuje udane przyjęcie. Są sławy i ich zjawiskowe kolie, lśniące tkaniny, szampan i... markowe uśmiechy
0
Sztuka błyskania - piękno suchych roślin
4 Paź 2016
Szukasz pomysłu na wyjątkowe zdjęcia roślin w studio? Mandy Disher wyjaśnia, jak atrakcyjnie uchwycić suche kwiaty i trawy
0
Majestat koni na zdjęciach Katarzyny Okrzesik-Mikołajek
9 Paź 2016
Jan Wodziński
Laureatka konkursu fotograficznego National Geographic Polska opowiada nam o swojej pasji do fotografowania koni
0